بهاره هدایت با تودیع وثیقه آزاد شد

بهاره هدایت با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و یک کفالت آزاد شد.

به گزارش زیتون این فعال سیاسی، هشت روز پس از بازداشت از طریق همکاری حراست دانشگاه تهران و پلیس امنیت و ضرب و شتم در زمان بازداشت، روز گذشته به زندان قرچک منتقل شده و امروز به قید وثیقه از این زندان آزاد شد.

این زندانی سیاسی سابق در این مدت در اعتصاب غذا بود.ادلب در آستانه بدترین فاجعه انسانی قرن است

سازمان ملل متحد می‌گوید شدت بحران در استان حلب سوریه و شهر ادلب به حدی است که این نهاد نمی‌تواند هم شتاب با آن حرکت کند.

به گفته این نهاد بین‌المللی شمار آوارگان از ماه دسامبر که ارتش سوریه حمله برای باز پس‌گیری ادلب را آغاز کرده به بیش از ۹۰۰ هزار آواره رسیده است. اغلب آنها زنان و کودکان خردسال‌اند که در سرمای زمستان به اردوگاه‌های پناهجویان رفته‌اند.

سازمان ملل متحد می‌گوید با افزایش تعداد پناهجویان، توان اسکان دادن همه آنها را ندارد و برخی از کودکان به ناچار شب‌های سرد را در فضای باز می‌خوابند.

سازمان ملل متحد همچنین از هدف حمله قرار گرفتن مدارس و بیمارستان‌ها خبر داده است.

هشدار جدید سازمان ملل متحد همزمان با وعده بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه است که گفته حملات ارتش در شمال‌شرق سوریه ادامه خواهد یافت.

بشار اسد همزمان با گزارش‌ها درباره پیش‌روی نیروهای ارتش سوریه در روزهای آخر هفته گذشته گفته: «نبرد برای بازپس گرفتن استان حلب و شهر ادلب ادامه خواهد یافت.»/بی‌بی‌سی فارسیحکم قطعی فعالان محیط زیستی صادر شد

سخنگوی قوه قضاییه ایران تایید کرد که احکام صادره در پرونده هشت فعال محیط زیست قطعی شده و این افراد در مجموع به ۵۸ سال زندان محکوم شده‌اند.

غلامحسین اسماعیلی که روز سه‌شنبه، ۲۹ بهمن، در یک نشست خبری سخن می‌گفت، اتهام این افراد را به طور کلی «اقدام علیه امنیت ملی» اعلام کرده است.

بر اساس رای دادگاه، مراد طاهباز به جرم «همکاری با آمریکا» به ۱۰ سال حبس و رد «وجوه دریافتی» محکوم شده است. مبلغ جریمه نقدی هنوز اعلام نشده است.

نیلوفر بیانی، دیگر متهم این پرونده نیز به ۱۰ سال حبس محکوم شده است. هومن جوکار و طاهر قدیریان هر یک به ۸ سال حبس محکوم شده‌اند. سام رجبی، سپیده کاشانی و امیرحسین خالقی نیز هر یک به شش سال و عبدالرضا کوهپایه‌زاده به ۴ سال حبس محکوم شده‌اند.

با توضیحات سخنگوی قوه قضاییه ایران مشخص شد که احکام اولیه این زندانیان که ۲۹ آبان توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر شده بود، عینا توسط دادگاه تجدیدنظر تایید شده است./خبرگزاری فارستبادل یک زندانی آلمانی با یک ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌ها

غلامحسین اسماعیلی٬‌ سخنگوی قوه قضائیه٬ از تبادل یک ایرانی که از سوی آمریکا به دور زدن تحریم‌ها متهم شده بود با یک زندانی آلمانی در ایران خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری خود گفت، این تبعه آلمان که پیش از این به اتهام «تصویربرداری از اماکن نظامی کشور» بازداشت و به سه سال حبس محکوم شده بود دوشنبه به آلمان بازگشت و تبعه ایرانی نیز روز شنبه به کشور بازگشته است.

اسماعیلی در مورد ایرانی مبادله‌شده گفت: «متأسفانه برای یک ایرانی از سوی آمریکا به اتهام دور زدن تحریم‌ها پرونده تشکیل شد و از آنجا که وی در آلمان اقامت داشت او را بازداشت کردند.»

او افزود: «آمریکا سعی داشت که این فرد را از آلمان به آمریکا انتقال دهد، اما توانستیم او را با یک زندانی آلمانی در ایران معاوضه کنیم.»/باشگاه خبرنگاران جوان


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید.

بازگشت به صفحه اول