تایید حکم بیش از ۱۵ سال زندان برای سه زن مخالف حجاب اجباری

سه زن مخالف با حجاب اجباری که در بازداشت به سر می برند، از سوی دادگاه تجدیدنظر هر کدام به پنج سال و ۶ ماه حبس قابل اجرا محکوم شدند.

امیر رئیسیان، وکیل یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز فعالان مدنی و از معترضان به حجاب اجباری در ایران با انتشار پستی در صفحه توئیتر خود نوشت که «شعبه۵۴ دادگاه تجدیدنظر، حکم حبس قابل اجرا(مجازات اشد) خانم‌ها یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز را به ۵سال و ۶ ماه کاهش داد.»

این در حالی است که بنابر گفته رئیسیان مجموع حکم حبس تایید شده در دادگاه تجدیدنظر برای ‌یاسمن آریانی و منیره عربشاهی ۹ سال‌ و ۷ ماه و برای مژگان کشاورز ۱۲ سال‌ و ۷ ماه است.

پیشتر ​قاضی مقیسه، ریاست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی، یاسمن آریانی، منیره عربشاهی، و مژگان کشاورز، را مجموعا به ۵۵ سال و شش ماه زندان محکوم کرده بود.

اتهام این زنان زندانی «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی»، «تبلیغ علیه نظام» و «تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا» اعلام شده است.ابراهیم رئیسی: هر کس ‌انتخابات را زیر سئوال ببرد در جریان جبهه دشمن قرار می‌گیرد‌

ابراهیم رئیسی٬ رییس قوه قضائیه٬ گفت: ‌«هر کس با هر انگیزه‌ای جریان انتخابات را زیر سئوال ببرد در زمین و جبهه ‌دشمن قرار می‌گیرد.»/تسنیمروسیه: همکاری نزدیک با ایران در سوریه ادامه می‌یابد

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد همکاری نزدیک خود را با ایران و ترکیه در سوریه ادامه خواهد داد.

این بیانیه پس از آن منتشر می‌شود که درگیری‌ها در ادلب بالا گرفت. ادلب از جبهه‌هایی که شورشیان سوری در آن دست بالا را دارند.

چندی پیش رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه نسبت به حملات نیروهای دولتی سوریه و متحدانش به این استان هشدار داده بود./بی‌بی‌سی فارسیحکم بازداشت حمید نوری یک ماه دیگر تمدید شد

کاوه موسوی، شاکی خصوصی پرونده حمید نوری، خبر داد که حکم بازداشت او یک ماه دیگر تمدید شده است.

حمید نوری، که گزارش شده «با نام مستعار حمید عباسی، دادیار سابق در قوه قضائیه جمهوری اسلامی بوده» آبان ماه سال جاری با حکم دادگاهی در سوئد بازداشت شد و حکم بازداشت او در ماه های گذشته تمدید شده است.

اگنس کالامارد، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد اعدام‌های خودسرانه و ناعادلانه، بازداشت حمید نوری در ارتباط با اعدام‌های ۶۷ را نخستین گام مهم درباره اجرای عدالت درباره این اعدام‌ها دانسته است./رادیو فردا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول