بيانيه مشترك فرمانده کل و نماینده ولی فقیه در سپاه

برای اقامه امربه معروف و نهی از منکر از سرزنش احدی نمی‌هراسیم

زیتون- فرمانده کل و نماینده ولی فقیه در سپاه، در پیام مشترکی به ‌مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه تأکید کردند:« باید برای اقامه فریضه عظیم امر به معروف و نهی از منکر قیام نماییم و در این راه از سرزنش و ملامت احدی نهراسیم.» این در این بیانیه با وام گرفتن از کتاب حماسه حسینی شهید مطهری، پاسداران را پیروان مکتب مطهری دانستند، افرادی که باید برای اقامه امر به معروف و نهی از منکر قیام کنند.

متن کامل پیام محمدعلی جعفری و  علی سعیدی که توسط میزان منتشر شد، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
این نظام جمهورى اسلامى، بر پایه‏‌ى آن تفکر و برداشتى از اسلام بنا شده که آقاى مطهرى آن را ارائه کرده است.امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)

امروز در حالی ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت شهید مطهرى آن فیلسوف متفکر را گرامی می‌داریم که جامعه ما هنوز به درس گرفتن از سیره عملی و اندیشه‌های زلال آن شهید مطهر نیاز مبرم دارد؛ چرا که هرچه از زمان شهادت آن عزیز می‌گذرد، شاهد آثار و برکات معنوی و فکری تازه‌تری از آن عالم مجاهد و احیاگر ارزش‌ها و فضیلت‌های دینی و انقلابی هستیم.

این حکیم الهی و عارف عامل با همه ظرفیت عظیم علمی، فلسفی و معنوی کم‌نظیر خود توانست در مقابله با جریانات الحادی، انحرافی و التقاطی که کیان اندیشه‌های اسلامی را تهدید می‌نمود، دست به جهاد فکریِ گسترده و همه‌جانبه‌ای در دوران غربت و مظلومیت اسلام و امام بزند؛ که شهد آن کام جوانان انقلابی و مومنِ دوران مبارزه و انقلاب را شیرین نمود و سرانجام نیز خون پاکش در این راه تقدیم اسلام ناب و انقلاب اسلامی گردید.

آری طنین فریادهای آن خطیب توانا در خطابه‌های حماسه حسینی که در تبیین امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان هدف اساسی قیام سیدالشهداء از اعماق جانش برمی‌خواست هنوز در گوش‌های‌مان شنیده می‌شود و ما پاسداران را که شاگردان فکری مکتب او هستیم فرا می‌خواند که باید برای اقامه فریضه عظیم امر به معروف و نهی از منکر قیام نماییم و در این راه از سرزنش و ملامت احدی نهراسیم؛ آنگونه که خود نیز از تهدید و تقدیم جانش نهراسید.

فلسفه و رمز نام‌گذاری این روز به‌عنوان روز عقیدتی سیاسی در سپاه بیانگر ضرورت تجلّی و تبلور دائمی همین تفکر در این نهاد ولایتمدار است. تنها در سایه تعمیق چنین اندیشه‌ای است که سپاه می‌تواند انسان‌هایی را تربیت نماید که علاوه بر رشد و تعالی سازمان خود، در پیشروندگی و پیشبرندگی انقلاب نقش فعّال ایفا نماید و در عرصه‌های مختلف حتی اقتصاد مقاومتی که از دغدغه‌های مهم و مطالبه جدی رهبری معظم حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای مدظله‌العالی است، پیشگام باشد.

از این رو ضمن گرامی‌داشت هفته عقیدتی سیاسی و تجلیل از همه دست‌اندرکاران بالاخص مدیران، اساتید و مربیان، لزوم توجه به موارد زیر را در برنامه‌ریزی‌های تربیتی، آموزشی و بصیرتی یادآور می‌شویم:

۱. همدلی و همکاری فی‌مابین فرماندهان و مسئولان محترم  دو حوزه در همه مراحل برنامه‌ریزی و اجرا تداوم یابد.
۲. شورای تربیت تعالی فعال‌تر از گذشته برگزار و تصمیمات کاربردی برای اجرای برنامه‌ها به‌ویژه دوره‌های امر به معروف و نهی از منکر اتخاذ گردد.
۳. با توجه به نقش سازنده و تحول‌آفرین اساتید و مربیان، فرماندهان و مسئولان رده‌ها و مراکز تربیتی و آموزشی، استفاده از اساتید صاحب نفس و تاثیرگذار را وجهه همت خود قرار دهند.
۴. برنامه‌های آمادگی  معنوی بالاخص دوره‌های آموزشیار قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته و تقویت گردد.

علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

تاکید فرمانده کل و نماینده ولی فقیه در سپاه بر لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در حالی صادر می شود، که اولا سالهاست جمهوری اسلامی از قالب های گوناگون، از جمله گشت ارشاد در امور شخصی مردم دخالت می کند؛ ثانیه مسئله ۷۰۰۰ ماموران نامحسوس، چندی است که اعتراضاتی را بر انگیخته. از جمله اعتراض رییس جمهوری، وزیر کشور و …. را.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بيانيه مشترك فرمانده کل و نماینده ولی فقیه در سپاه

تنها یک روز پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری در غزه، اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی حماس مستقر در دوحه، طی سفری کوتاه به تهران با علی خامنه

ادامه »

آقای خامنه‌ای! رهبر جمهوری اسلامی ایران که بیشتر علاقه دارید خودتان را رهبر «انقلاب» بدانید، شما در تاریخ ۱۴ یا ۱۵ خرداد ۶۸ در

ادامه »

چهره‌ی مچاله‌شده از گریه و لابه‌ی بسیارِ او، بِرندی شده بود. بر بالای هر منبری که می‌رفت، در جمعِ هر

ادامه »