علی لاریجانی قانون «انتقام سخت» را به رییس جمهور ابلاغ کرداتهام جاسوسی از پرونده فریبا عادل‌خواه حذف شد

وکیل فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر ایرانی-فرانسوی که در زندان اوین زندانی است، خبر از آن داد که ایران اتهام جاسوسی را از پرونده او حذف کرده است.

به گفته سعید دهقان، دو اتهام جاسوسی و تشویش اذهان عمومی در پرونده خانم عادل‌خواه «منع تعقیب خورده‌اند».

فریبا عادل‌خواه، به گفته وکیلش، به دلیل مخالفت با حجاب اجباری و اعتراض به قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان به «تشویش اذهان عمومی» متهم شده است.

سعید دهقان، وکیل خانم عادل‌خواه با ذکر این خبر گفت که او هم‌چنان با سه اتهام دیگر روبه‌روست.

فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر بنیاد مطالعات علوم سیاسی پاریس، روز ۱۷ خردادماه امسال پس از بازگشت به ایران توسط نیروهای اطلاعات سپاه در خانه خود بازداشت شده‌است./رادیو فردا


پیشبینی یک عکاس از کشته شدن تشییع کنندگان قاسم سلیمانی

 .           

 


لغو مراسم خاکسپاری قاسم سلیمانی

مهدی صدفی، مسئول کمیته تشییع اعلام کرد: لغو مراسم خاکسپاری پیکر شهید سردار سلیمانی اعلام شده است.

پیشتر منابع محلی خبر داده بودند که در جریان آخرین مرحله از تشییع قاسم سلیمانی در شهر کرمان تا این لحظه ۳۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این افراد به دلیل ازدحام کشته شدند. همچنین ۴۸ نفر نیز مصدوم شده‌اند.۳۵ نفر در جریان تشییع فرمانده سابق سپاه قدس درگذشتند

به گزارش منابع محلی در جریان آخرین مرحله از تشییع قاسم سلیمانی در شهر کرمان تا این لحظه ۳۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

این افراد به دلیل ازدحام کشته شدند. همچنین ۴۸ نفر نیز مصدوم شده‌اند.آمریکا به ظریف ویزا نداد

وزیر خارجه ایران از آمریکا برای شرکت در نشست شورای امنیت ملل متحد در نیویورک، روادید ورود دریافت نکرد.

عدم صدور ویزا باعث شد تا دولت دونالد ترامپ در این هفته جلوی ورود دیپلمات ارشد ایران به ایالات متحده، برای شرکت در نشست شورای امنیت ملل متحد در مورد کشته‌شدن قاسم سلیمانی را بگیرد./رادیو فرداافزایش ۲۰۰ میلیون یورویی بودجه سپاه قدس

علی لاریجانی، رییس مجلس٬ از «افزایش ۲۰۰ میلیون یورویی» بودجه سپاه قدس، شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران، در دو ماه پایانی سال جاری، ۱۳۹۸، خبر داد.

این افزایش چشمگیر در بودجه این نهاد نظامی کمتر از یک هفته پس از آن رخ می‌دهد که سپاه قدس فرمانده خود، قاسم سلیمانی، را در عراق از دست داد.

به گفته رییس مجلس، رهبر جمهوری اسلامی اجازه برداشت از صندوق توسعه ملی برای تامین این افزایش بودجه را صادر کرده است.

لاریجانی در این رابطه گفت: «برای دو ماه آخر سال جاری ۲۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای حمایت از نیروی قدس سپاه پاسداران که مسئولیت مقاومت در سطح منطقه را برعهده دارد تعلق گرفته و بودجه آن افزایش می‌یابد.»/ایسنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول