? زنده| اولین واکنش ترامپ نسبت به گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران

 

 


اولین واکنش ترامپ نسبت به گام پنجم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1214197038063243266ظریف: دیگر محدودیتی در تعداد سانتریفیوژها نداریم

وزیر امور خارجه ایران درباره گام پنجم و نهایی ایران اعلام کرد که دیگر محدودیتی در تعداد سانتریفیوژهای ایران وجود نخواهد داشت.

جمهوری اسلامی ایران شامگاه یکشنبه «گام پنجم و نهایی» کاهش تعهدات برجامی‌اش را اعلام کرد و گفت که دیگر «با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی‌سازی، درصد غنی‌سازی، میزان مواد غنی‌شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.»

گام پنجم عدول ایران از تعهدات برجامی خود در حالی اعلام شده که پیش از این سه کشور اروپایی امضاکننده برجام هشدارهایی درباره فعال‌شدن «مکانیسم ماشه» داده بودند.آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: به بازرسی‌هایمان در ایران ادامه می‌‌دهیم

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از اعلام تصمیم ایران برای نقض محدودیت‌های توافق اتمی اعلام کرد آژانس به تمامی بازرسی‌های خود ادامه داده و هرگونه فعالیتی را به اطلاع اعضا می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه ۱۶ دی ماه اعلام کرد که آژانس به راستی‌آزمایی و زیر نظر گرفتن‌های خود ادامه می‌دهد. آژانس از هرگونه گسترشی، اعضای خود را در فرصت مقتضی در جریان خواهد گذاشت.زینب سلیمانی: پدرم بزرگترین مرد راهبردی در محاسبه قدرت بود

زینب سلیمانی٬ دختر فرمانده پیشین سپاه قدس٬ در مراسم تشیع پدرش گفت: «حاج قاسم بزرگترین مرد راهبردی در محاسبه قدرت و رفتار دشمن بود. در جنگ‌ها و نبردها عشق شهادت او را به نزدیک‌ترین خط مبارزه با دشمن ترغیب می‌کرد.»

او در مراسم تشییع پیکر قاسم سلیمانی در دانشگاه تهران، افزود:« حاج قاسم گفت فرزندان‌مان را در راه ولایت تقدیم می‌کنیم تا خدای ناکرده شما احساس تنهایی نکنید. پدرم بیش از ۴۰ سال در کشتی عاشورا و با چراغ ولایت در تلاشی خستگی‌ناپذیر با شوق شهادت در نبرد با دشمنان اسلام و انسانیت شجاعانه پیکار کرد.»

زینب سلیمانی ادامه داد: «او پدری دلسوز برای فرزندانش و تمام فرزندان شهدا بود. او مهربان‌ترین همسر و پدری مجاهد و بی‌باک و سربازی فداکار برای ولایت بود و اطاعت از ولایت را شرط ایمان می‌دانست. حاج قاسم بزرگترین مرد راهبردی در محاسبه قدرت و رفتار دشمن بود. در جنگ‌ها و نبردها عشق شهادت او را به نزدیک‌ترین خط مبارزه با دشمن ترغیب می‌کرد.»

دختر قاسم سلیمانی افزود: «ترامپ! خیال نکن با شهادت پدرم همه چیز تمام شد. عموی عزیزم سید حسن نصرالله پیام خودش را داد.»/ایسنا


https://twitter.com/Soheilgohari/status/1214093094561484800


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

مدتی است نوشتارهای دکتر حسن محدثی در نقدِ ادبیات تاریخیِ روایتگرِ ایران باستان را مطالعه می‌کنم و ادعاهایی که علاقه‌مندان به کوروش و ایران باستان مطرح می‌کنند و نقدهایی که ناقد محترم بر آنها وارد

ادامه »

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت و یا با انگیزه‌های

ادامه »

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از

ادامه »