? بازداشت مهدی محمودیان به دلیل مخالفت با حضور ضابطان سپاه در جلسه بازپرسی

زیتون– از محل بازداشت مهدی محمودیان٬ فعال سیاسی٬ خبری در دست نیست.

به گزارش «زیتون» خانواده مهدی محمودیان از روز گذشته تا کنون موفق به یافتن محل بازداشت این فعال سیاسی نشدند.

روز گذشته (۱۹ آذرماه) «زیتون» خبر داده بود که مهدی محمودیان٬ فعال سیاسی و از امضا کنندگان بیانیه ۷۷ نفر٬ بازداشت شد.

او که همچون ۱۷ فعال سیاسی دیگر به دلیل امضای این بیانیه احضار شده بود٬ روز گذشته (سه شنبه) به دادسرای فرهنگ و رسانه رفته بود.

در نهایت این فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق برخلاف دیگر امضا کنندگان این بیانیه نه با قرار کفالت که با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی بازداشت شد.

به مهدی محمودیان اتهام «اجماع و تبانی» تفهیم شده است.

بر اساس اخباری که امروز در اختیار «زیتون» قرار گرفته است مهدی محمودیان حاضر به شرکت در جلسه بازپرسی با حضور ضابطان سپاه پاسداران نشده است.

پس از اینکه این فعال سیاسی از قبول پاسخ به سوال های بازپرس شعبه چهار دادسرای فرهنگ رسانه به دلیل حضور ضابطان سپاه سرباز زد٬ درنهایت جلسه بازپرسی بدون ضابطان اطلاعات سپاه برگزار شد.

صبح امروز «زیتون» خبر داده بود که در جلسات بازپرسی که تا کنون برای امضا کنندگان بیانیه ۷۷ نفر برگزار شده٬ ضابطان سپاه نیز حضور داشتند.

جلسه بازپرسی این فعال سیاسی پس از اخذ دفاع آخر به دلیل تماسی با بازپرس کریمی٬ نیمه‌کاره ماند.

پس از بازگشت بازپرس اما به ناگهان اتهام «اجماع و تبانی علیه امنیت داخلی کشور» به اتهام‌های مهدی محمودیان اضافه و قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی برای او صادر شد.

امروز در حالی که خانواده این فعال سیاسی برای کسب خبری از او به زندان اوین مراجعه کردند٬ متوجه شدند که نام او در بین لیست نام‌های ورودی به این زندان نیست.

بازپرس نیز به وکیل این زندانی سیاسی اعلام کرده که او را به یکی از بندهای امنیتی زندان اوین انتقال داده‌اند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. کار نظام مقدس به جایی رسیده است که دیگر به قضات اسلامی دستچین شده نیز اعتماد ندارد و برای آنان بپا گذاشته است ، فردا که نیاز به پائیدن سربازان گمنام امام زمان شد از چه کسی استفاده خواهند کرد ، لابد اجنه ولایتمدار !

  2. این آزاده مرد از آن روزیکه آن نامه سرگشاده را نوشت واز فجایح زندان نوشت در لیست سیاه قرار گرفت!
    درحالیکه به ایشان یعنی آقای محمودیان نمی آید که سیاسی کار باشد!
    بلکه ایشان بیشتر به یک بچه مسلمان مومن(نه از آن آتش به اختیارهای فاسد و…) و دلسوز شباهت بیشتـری دارد،

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

درآمد در یادداشت پیشین (منتشر شده در تاریخ ۵ مهر ۱۴۰۱ در زیتون) تحلیلی ارائه شد و وفق آن ادعا شد که مراجع دینی و علمای مذهبی شیعی در ایران به دلایلی نمی توانند در

ادامه »

بر اساس پژوهش‌های متعدد و تجربه زیسته مشترک همه ما، نظام آموزشی در دین‌دار‌کردن نسل جوان، شکست بزرگی خورده اما شما باز هم بدون

ادامه »

ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نویسنده‌ی پیام به ظرافت تمام تفکیک میان «این» اسلام و «آن یکی» اسلام را، اگرچه نا-هم‌دلانه، یادآوری کرده است؛ بخشی از پروژه‌ی نواندیشان دینی را!

ادامه »