پرداخت جریمە نقدی و ادامه حبس غیرقانونی محمد علی طاهری

زیتون- محمودعلیزاده طباطبایی ، از پرداخت کل مبلغ جریمه نقدی محمدعلی طاهری، در روز یکم اردیبهشت، به حساب دادگستری تهران خبر داد. او با توجه به این موضوع ادامه بازداشت موکلش را غیرقانونی، غیر شرعی و غیر منصفانه دانست.

علیزاده طباطبایی در صفحه فیس بوکش نوشت:

روز دوشنبه ملاقاتی با آقای محمد علی طاهری داشتم ضمن تاکید بر اینکه کلیه فعالیتهای ایشان قانونی بوده و موسسه با همکاری دو نفر از سرداران انتظامی امنیتی وقت (سردار علیپور و سردار جورکش) فعالیت می کرده اعلام کردند کلیه کسانی که از کلاسهای موسسه استفاده می کردند دارای هویت مشخص با شناسنامه و عکس بوده و هیچ یک شکایتی نداشته و ادعا ننموده اند در کلاسها گمراه شده اند و کلاسهای خارج از موسسه و دعاوی پیرامون آن ارتباطی با بنده ندارد. ضمن اینکه هم اکنون کلیه فعالیتها تعطیل شده و قصد از سرگیری زندگی عادی خود را دارم.
ایشان اعلام نمودند از طرف اجرای احکام به ایشان اعلام شده جهت جلوگیری از ضبط اموال ، جریمه پرداخت شود ولی تا زمانی که وکلا اعلام نکرده اند ما به پولی نیاز نداریم و موکدا درخواست داشتند هرکس پولی جمع کرده نزد خودش باشد تا در صورت عدم نیاز بتوان آن را برگرداند.
همچنین اعلام نمودند افکار و اعتقادات ایشان همان مواردی است که در کتب رسمی که با مجوز وزارت ارشاد چاپ شده بیان گردیده و آنچه خارج از نوشته های مذکور به ایشان نسبت می دهند درست نیست و بایستی به ایشان فرصت دفاع در مقابل ادعاهایی که در رسانه ها علیه ایشان مطرح شده داده شود.
در خاتمه توصیه کردند حل و فصل مسئله ی عرفان کیهانی تنها از ایشان برمی آید و آمادگی حل و فصل موضوع را دارند.

علیزاده طباطبایی پیش تر اعلام کرده بود که روز یکم اردیبهشت سال ٩۵ کل مبلغ جریمه (ردّ مال) موضوع حکم صادره سال٩٠ موکلم آقاى محمدعلى طاهرى به حساب دادگسترى واریز شد. به گفته او «هرچند حکم صادر ناعادلانه و خارج از ضوابط شرعى و قانونى بوده است»، دلیل واریز وجه، براى جلوگیرى از ادامه بازداشت موقت موکلش پس از حدود شش سال حبس که اکثرا در انفرادى بوده، است. بر اساس گفته وکیل طاهری بازپرس و قاضى رسیدگى کننده، شفاها عمده دلیل تمدید قرار را عدم پرداخت جریمه عنوان نموده اند.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. تنها گناه طاهری این است که تعداد شاگردان او باعث وحشت نظام مقدس شده است ، حاکمان بعد از ۳۷ سال هنوز باور ندارند که اصل مترقی ولایت فقیه تثبیت شده است ، حق هم دارند چون خود بهتر میدانند که با خلق خدا چه کرده اند .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »