زیتون- محمدعلی موحدی کرمانی٬ امام جمعه موقت تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت که امر به معروف و نهی از منکر٬ نیاز به «قانون» ندارد. او از نیروی انتظامی تا با افرادی که با زیرسوال بردن «مظاهر اسلامی» باعث پایین آمدن «وزن نظام» می شوند برخورد کند. او در ادامه به «افراد لاابالی» تذکر داد که «تمام برنامه‌های زشت شما مورد دقت پلیس سری است.»

127388_0

اشاره موحدی کرماین به «پلیس سری» در مورد ۷۰۰۰ مامور نامحسوس گشت ارشاد است که در جدید ترین برنامه پلیس ایران برای کنترل ظاهر شهروندان به خیابان ها فرستاده شده اند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان امروزش به نمایشگاه کتاب پرداخت. به گفته او از همه کشورها به این نمایشگاه کتاب ریخته می‌شود و به این صورت «فرهنگ خود را به کشور ما تزریق می‌کنند.» موحدی کرمانی از مسئولین خواست تا حواسشان باشد اگر در این نمایشگاه جوانی یا هر یک از نزدیکانش «یک کتاب گمراه کننده بخواند و منحرف شود»، آنها تا «قیامت دچار عذاب الهی» خواهند بود. او در ادامه سخنانش که توسط ایسنا منتشر شد، از مسئولین پرسید «شما چقدر قدرت کنترل دارید؟» و چقدر می‌توانید همه این کتاب‌ها را یکی یکی ورق بزنید. او در ادامه به ذکر خاطراتی از دوران مسئولیتش در سپاه پرداخیت و گفت:« برخی را مأمور کردم که بروند و ببینند چه کتاب‌هایی عرضه می‌شود. آنها آمدند و گفتند کتاب‌هایی با مضامین ضدانقلابی و ضداسلامی و الهادی(!) وجود دارد.» موحدی کرمانی در ادامه گفت:« با چنین شرایطی ما اصلا از خیر آن گذشتیم. ما نمی‌خواهیم پز بدهیم. اصلا ما نمایشگاه کتاب نمی‌خواهیم چه اشکالی دارد.»

 

 

بازگشت به صفحه اول