رضا گلپور به یک سال و ده روز دیگر زندان محکوم شد

زیتون– رضا گلپور چمرکوهی، نویسنده کتاب «شنود اشباح» در یک پرونده جدید به یک سال و ده روز حبس تعزیری محکوم شده است.

بهمن ماه سال ۹۵ «زیتون» خبر داده بود که رضا گلپور، نویسنده کتاب جنجالی «شنود اشباح»  بازداشت و به بند ۲-الف اطلاعات سپاه، مستقر در زندان اوین، منتقل شده است.

آن زمان رضا گلپور به اتهام همکاری با دولت اسرائیل به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود.

وب‌سایت «هرانا» گزارش داده که علت محکومیت جدید او «تبلیغ علیه نظام»، «سیاه‌نمایی و بزرگ‌نمایی مشکلات کشور» در جریان نامه‌نگاری با ابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه، بوده است.

او تیرماه امسال در فایل صوتی که در زندان ضبط شده بود، اقدام به روخوانی نامه خود به ابراهیم رئیسی کرد.

در این نامه اتهامات گسترده‌ای علیه حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه و صادق لاریجانی، رئیس سابق قوه قضاییه مطرح شده بود.

فایل صوتی نامه رضا گلپور توسط شهرزاد میرقلی‌خان، کارمند سابق سازمان صداوسیما منتشر شد که در عمان زندگی می‌کند و از منتقدان جدی حسین طائب است.

بیشتر بخوانید:

رضا گلپور اتهام‌های جدیدی را علیه حسین طائب مطرح کرد

رضا گلپور انتشار فایل صوتی نامه خود را تلاشی برای رساندن صدایش به گوش ابراهیم رئیسی و شرح دادن پرونده‌های فساد دانسته بود.

وب‌سایت هرانا گزارش داده که او اواخر خرداد امسال «از زندان اوین به مکان نامعلومی منتقل شده و پس از مدتی به بند بازگردانده شد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. عجب شیر تو شیری است. گلپور که گل میگرفت همه عمر، حال با میکروفون خانم شهرزاد باید حرف بزند؟ رفقایش کجایند؟ !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در این فضای تب‌آلود جامعه ایران و در این روزهای خشم و خروش و آتش و خون و سرکوب در میهن بلازده ما، خبر درگذشت بانو زرین‌دخت عطایی (سحابی) بسی بر عمق تأثر و تأسف

ادامه »

پیرمرد لاغر و خمیده بود، یک پایش لنگ می‌زد، پیراهن چروک و پیژامه‌ای به تن داشت، با کلید به شیشه داروخانه شبانه‌روزی می‌کوبید و

ادامه »

اعتبار بخشی به صدا و سیمایی که هر لحظه از آن امکان پخش اعترافات فردی بی‌گناه وجود دارد چه سنخیتی با دفاع از مظلوم دارد؟ شکستن این خط قرمز اخلاقی و زیر پا گذاشتن این پرنسیب سیاسی چه آورده مهم‌تری می‌تواند برای اردوگاه اصلاح‌طلبی یا مردم بیاورد؟ استفاده از تریبونی که حالا دیگر بی‌رقیب نیست، برای رساندن صدایی سانسور شده که اورجینال و اصل آن را می‌توان در شبکه‌های فراگیر اجتماعی و حتی رسانه‌های دیگر شنید و یا به‌راحتی به گوش مردم رساند چه خاصیتی دارد؟ …

ادامه »