صدور اعتبارنامه مینو خالقی در هاله ای از ابهام

زیتون- بر اساس خبری که امروز رئیس ستاد انتخابات کشور آن را اعلام کرد برای ۲۲۱ نفر از منتخبان مجلس دهم اعتبارنامه صادر و به اداره کل قوانین مجلس ارسال شده است.

 از آنجایی که در دور اول انتخابات، ۲۲۲ نفر از سوی مردم رای لازم برای راهیابی به مجلس را دریافت کرده بودند، فارس نتیجه گرفته است که یک اعتبار نامه صادر نشده، متعلق به مینو خالقی است و انتخابات مرحله دوم برای ۶۸ کرسی باقی مانده برگذار خواهد شد.

اگر این نتیجه گیری فارس درست باشد، مشخص می شود که به رغم تلاش های علی مطهری که حتی تا حد تهدید به استیضاح وزیر کشور هم پیش رفت، با این حال دولت نتوانسته در مقابل شورای نگهبان از خود ایستادگی نشان دهد.

البته صبح امروز در کانال تلگرامی اصلاح طلبان اصفهان، خبری مبنی بر صدور اعتبار نامه مینو خالقی به نقل از منبعی موثق در وزارت کشور، منتشر شد.

با این حال تا کنون نه خبر فارس به تایید رسیده است و نه خبر اصلاح طلبان اصفهان.

دعوا بین شورای نگهبان و وزارت کشور بر سر سومین منتخب مردم اصفهان از آغاز سال جدید شروع شد. شورای نگهبان طی فرآیند تایید صحت انتخابات در حوزه های انتخابیه، به بهانه های مختلف از تایید صحت انتخابات شهر اصفهان سر باز زد و برای تلاش برای حذف مینو خالقی را از فهرست منتخبین مردم شروع کرد. این شورا در بدو امر از رد صلاحیت او، پس از آن ابطال آرای خالقی و در نهایتابطال انتخابات  سومین منتخب مردم اصفهان خبر داد.

وزارت کشور نیز پس از چندی مقاومت در مقابل شورای نگهبان تسلیم شد و اعلام کرد فردی را که در جایگاه ششم قرار داشت، به عنوان نماینده مردم اصفهان به شورای نگهبان معرفی کرد.

هرچند بر اساس خبر فارس، به رغم این خواست وزارت کشور، سرنوشت کرسی پنجم اصفهان به انتخابات مرحله دوم که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ برگذار خواهد شد، احاله شده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

پرده اول: در اوایل نوامبر زمانی که تنها یک ماه از آغاز یورش حماس به اسرائیل گذشته بود، برخی از رسانه ها سخنانی بسیارشنیدنی ازگیدئون لوی، تحلیلگر برجسته روزنامه هاآرتص را منتشرکردند: “من اشغالگری های

ادامه »

۱– چیزی کمتر از دو هفته پس از کشتار صبرا و شتیلا به فرماندهی و هدایت آریل شارون وزیر دفاع اسراییل (بعدها نخست وزیر

ادامه »

خوش بود گر محک تجربه آید به میان تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (حافظ) یکی

ادامه »