شنيده ها

اصلاح طلبان اصفهان: اعتبارنامه مینو خالقی صادر شده است

زیتون- کانال اصلاح طلبان اصفهان از صدور اعتبارنامه مینو خالقی با دستور صریح رییس جمهوری خبرداده است.

Untitled

این کانال اشاره ای به نام منبع موثق خویش نکرده است . در صورت صحت این خبر، وزارت کشور به رغم عقب نشینی در مقابل خواست شورای نگهبان برای ابطال انتخابات مینو خالقی، تصمیم گیری در مورد او را به مجلس و جلسه بررسی اعتبار نامه ها محول کرده است.

از آغاز سال جدید، کشمکش بین شورای نگهبان و وزارت کشور بر سر سومین منتخب مردم اصفهان شروع شد. شورای نگهبان در بدو امر از رد صلاحیت او، پس از آن ابطال آرای خالقی و در نهایت ابطال انتخابات  سومین منتخب مردم اصفهان خبر داد.

وزارت کشور نیز پس از چندی مقاومت در مقابل شورای نگهبان تسلیم شد و فردی که در جایگاه ششم قرار داشت را به عنوان نماینده مردم اصفهان به شورای نگهبان معرفی کرد.

پیشتر علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس نهم و منتخب ایشان برای مجلس دهم خبر از استیضاح وزیر کشور در صورت عدم صدور اعتبار نامه خالقی داده بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

شنيده ها

ساختار بحث دموکراسی و آزادی، آرمانی است از ۱۲۰ سال پیش تا به امروز فعالان دموکراسی خواه و آزادی خواه ایرانی آن را پی گرفته اند. اما این مبارزات تا کنون، با وجود دو انقلاب

ادامه »

آنچه امروز می توانیم آن را وضعیت انقلابی در حال شکل گیری ایران بخوانیم، در تندبادِ روزافزونِ حوادث به دقایق و ثانیه ها گره

ادامه »

اخیرا شماری از ایرانیان با به‌کار گیری مفهوم «وکالت» سیاسی تصمیم خود  را برای ابراز اعتماد به رضا پهلوی، فرزند

ادامه »