خانه امام جمعه در لردگان در آتش خشم مردم مشکوک به ابتلا به اچ‌ای‌وی سوخت

زیتون– مردم خشمگین روستای چنار محمودی و لردگان امروز (شنبه) دفتر امام جمعه شهرستان لردگان را به آتش کشیدند، تابلوی فرمانداری این شهرستان راپایین کشیدند و دفتر بهداشت لردگان را به تصرف خود در آوردند.

ماجرا از دهم مهر ماه شروع شد؛ روزی که جمعی از مردم روستای چنار محمود از توابع شهرستان لردگان٬ امروز (چهارشنبه) مقابل فرمانداری و شبکه بهداشت و درمان شهرستان لردگان در استان چهارمحال و بختیاری تجمع اعتراضی کردند.

اهالی این روستا مدعی هستند که به خاطر آزمایش قندخون خانه بهداشت با استفاده از سرنگ آلوده، تعدادی از اهالی روستا به بیماری ایدز مبتلا شدند.

ساعتی پس از انتشار این خبر رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در خصوص موضوع ابتلای افرادی به ویروس ایدز در پی استفاده از سرنگ آلوده گفت: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است و دستگاه قضایی با پیگری‌های فوری خود موضوع را مورد بررسی قرار داده است.
به گزارش  میزان، در پی انتشار اخباری بر آلوده شدن برخی از اهالی یکی از روستا‌های شهرستان لردگان به ویروس ایدز به دنبال استفاده از سرنگ آلوده توسط بهیار خانه بهداشت، احمدرضا بهرامی، رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: «امروز جلسه شورای تامین استان چهارمحال و بختیاری در رابطه با این موضوع برگزار خواهد شد و آخرین اقدامات در این جلسه ارزیابی خواهد شد.»
بهرامی تصریح کرد: «برخی ادعا دارند که یکی از بهیارانی که در یکی از مراکز بهداشت کار می‌کرده است در زمانی که برای انجام آزمایشات از آن‌ها خون می‌گرفته به جای اینکه برای هر فرد از یک سرنگ استفاده کند از سرنگ مشترک استفاده می‌کرده است که در حال حاضر فرد مذکور در بازداشت به سر می‌برد.»رییس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری گفت: «در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است و دستگاه قضایی با پیگری‌های خاص و فوری خود موضوع را مورد بررسی قرار داده است و سایر مسئولان نیز در حال پیگیری موضوع جهت کشف منشاء موضوع هستند.»

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ابتلای چندین نفر از اهالی روستای چنارمحمودی شهرستان لردگان به اچ‌آی‌وی را تائید کرد.
از سوی دیگر ایسنا خبر داد که دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز ضمن تایید ابتلا مردم این روستا به بیماری ایدز٬ اعلام کرده است که موضوع از یک ماه قبل در دست بررسی است و همچنان ادامه دارد.

این دانشگاه همچنین خبر داد که تعدادی از افراد مبتلا تحت درمان هستند.

با این حال امروز سعید نمکی، وزیر بهداشت، بار دیگر تأکید کرد که «سرنگ آلوده عامل شیوع HIV در لردگان نیست».

به‌ گزارش خبرگزاری ایرنا، وزیر بهداشت با بیان این‌ که از بیش از ۴۰ روز پیش گزارش‌هایی از آلودگی با ویروس اچ‌آی‌وی در روستای چنار محمودی دریافت کرده‌اند، گفت: «همکاران ما بسیار آرام و بی‌صدا و با حفظ حرمت مردم شریف آن منطقه کارها را پیش می‌بردند.»

آقای نمکی با تأکید بر این‌ که «سرنگ آلوده عامل شیوع این بیماری نیست» از شناسایی عوامل آن خبر داد و اضافه کرد: «مردم شریف و پاکیزه آن منطقه بی‌دلیل یا از راه‌هایی به این ویروس آلوده شده‌اند که هیچ گناه و تقصیری ندارند.»

وزیر بهداشت اطلاع‌رسانی درباره عوامل آلودگی به این ویروس را به «بعد از بررسی دقیق کارشناسان بهداشتی» موکول کرد و گفت: «با این حال خودمان را مکلف به درمان این بیماران صرف‌نظر از هر عامل ابتلا به ویروس HIV می‌دانیم.»

به‌گفته او، هزینه‌های درمان مبتلایان به ویروس HIV «کاملاً رایگان» است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. این صد در صد کار دشمن است. البته دشمن میتواند هر کسی باشد. امریکا، عربستان، اسرأییل…..یودا از فیلم جنگ ستارگان، لرد ولدرموت از داستان هاری پاتر.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب