در واکنش به طرح استیضاح وزیر کشور

امیری: مطهری در جریان جزییات پیگیری‌های وزارت کشور قرار دارد

زیتون- حسینعلی امیری در رابطه با اظهارات علی مطهری در موضوع ابطال آرای مینو خالقی و طرح استیضاح وزیر کشور به همین دلیل، توضیح داد:‌« ما از همه ظرفیت‌های حقوقی و قانونی خود استفاده می‌کنیم اما استنباط حقوقی ما در این موضوع با شورای نگهبان متفاوت است. در این راستا ما با دبیر و بعضی از اعضای شورای نگهبان دیدار داشته‌ایم اما به هر حال قانون اختیارات شورای نگهبان و وزارت کشور را مشخص کرده است.»

امیری در ادامه به ایسنا گفت:‌« این که صدور اعتبارنامه در چنین شرایطی در حوزه اختیارات وزارت کشور است یا نه؟ به توضیحات حقوقی نیاز دارد. اعتبارنامه از جهت حقوقی تعریف داشته و صدور اعتبارنامه هم تشریفاتی دارد که این توضیحات به زودی ارائه می‌شود.»

امیری همچنین با اشاره به این‌که شخصا با علی مطهری در این رابطه صحبت داشته است، افزود:‌« علی مطهری در جریان جزییات پیگیری‌های ما قرار دارد.»

سخنگوی وزارت کشور در پایان با تاکید بر این‌که «ما از همه ظرفیت‌های حقوقی و قانونی خود استفاده می‌کنیم» خاطرنشان کرد:‌« ما به فضای آرام و به همدلی نیاز داریم و انتخابات هم باید در یک فضای آرام برگزار شود. بنابراین ما لزومی نمی‌بینیم همه مسائل را سیاسی و یا رسانه‌ای کنیم.»

علی مطهری از جمله معدود نمایندگانی بود که در مقابل تلاش های شورای نگهبان برای حذف سومین منتخب شورای نگهبان موضع گیری کرد. او از ابتدا خواست تا شورای نگهبان و وزارت کشور، بررسی این موضوع را به مجلس دهم و فرآیند بررسی اعتبار نامه ها موکول کنند. او در نهایت پس از عقب نشینی وزارت کشور در مقابل شورای نگهبان خبر داد که «او و تعدادی از نمایندگان پیگیر موضوع ابطال آرای مینو خالقی منتخب سوم مردم اصفهان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند» گفته بود که در صورتی که اعتبارنامه مینو خالقی صادر نشود استیضاح وزیر کشور را مطرح می‌کنیم.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در واکنش به طرح استیضاح وزیر کشور

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »