کمپین کاربران فضای مجازی برای آزادی نوشین جعفری

روزی برای #نجات_نوشین

زیتون– شب گذشته (چهارشنبه) در بیست و دومین روز از بازداشت نوشین جعفری٬ کاربران شبکه‌های مجازی کمپینی برای نجات او تشکیل دادند.

به گزارش «زیتون» نوشین جعفری روز شنبه (۱۲ مرداد) بازداشت شد.

این زندانی سیاسی٬ هفته گذشته با یکی از فعالین حقوق بشری از داخل زندان تماس گرفته و با حالی بد از او در خواست پسورد توییتر و ایمیل اکانت توییتری «یار دبستانی» را کرد.

نوشین جعفری در تماس با شیوا نظرآهاری٬ فعال حقوق بشری که مدتی است در خارج از کشور به سر می‌برد٬ گفته است در صورتی که این پسوردهای این حساب کاربری در توییتر در اختیار نیروهای امنیتی قرار نگیرد٬ خانواده شیوا نظرآهاری در ایران تحت فشار قرار خواهند گرفت.

نوشین جعفری در این تماس همچنین گفته بود که خانواده شیوا نظرآهاری در ایران تحت فشار قرار خواهند گرفت.

شیوا نظرآهاری٬ فعال حقوق بشر٬ امروز ضمن انتشار این فایل صوتی تاکید کرده است که هیچ ارتباطی با ادمین یا ادمین‌های اکانت یاردبستانی ندارد و حتی از وجود چنین حساب کاربری در توییتر خبرنداشته است.

این اولین بار است که یک زندانی سیاسی در دوران بازداشت و در انفرادی از طریق حساب کاربری‌اش در شبکه اجتماعی توییتر برای یک فرد دیگر فایل صوتی می‌فرستد.

بیشتر بخوانید:

شیوا نظرآهاری در گفت‌وگو با زیتون: «یار دبستانی» نیستم

بیشتر بخوانید:

در خواست عجیب نیروهای امنیتی از نوشین جعفری و شیوا نظرآهاری

بیشتر بخوانید:

مروری بر پرونده نوشین جعفری

قوه قضاییه در واکنش به انتشار خبر ارسال این فایل صوتی٬‌مدعی شده بود که این موضوع  یکی از «امتیازات» زندانی است.

سخنگوی قوه قضاییه او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه «جدیدا ویسی از عکاس بازداشت شده منتشر شده است که اصالت آنرا دوستان وی تایید کرده اند واکنش قوه قضاییه چیست»٬ این تماس را یکی از امتیازات زندانیان خواند.

به گفته او زندانیان با خانواده‌هایشان تماس می‌گیرند و قوه قضاییه این تماس‌ها را جزو امتیاز نظام زندانبانی می‌داند.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: «فرد در تماس ممکن است مطالبی را هم ادعا کند٬ همانطور که پیش از بازداشت مطالب کذبی را مطرح کرده است٬ پس از بازداشت هم این رویه را ادامه دهد.»

در واکنش به این موضوع برخی از کاربران فارسی زبان توییتر٬ حساب‌های کاربری مقامات جمهوری اسلامی در این شبکه پیام رسان را منشن کرده و از آن‌ها خواستند تا هر چه زودتر به این موضوع رسیدگی کنند.

 

 

https://twitter.com/reyhantabatabai/status/1166783737255858177

 

برخی دیگر نیز هشدار دادند که در صورت عدم رسیدگی ممکن است ماجرای «مازیار ابراهیمی» برای نوشین جعفری تکرار شود.

 

https://twitter.com/sahartolouee/status/1166787846738513920

 

نحوی عجیب بازداشت٬ اطلاع رسانی و اتهامات نوشین جعفری نیز موجب اعتراض بخش دیگری از کاربران شبکه‌های مجازی شد.

https://twitter.com/abdollahram/status/1166784152135512069

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

کمپین کاربران فضای مجازی برای آزادی نوشین جعفری

۱.‌ ظریفی در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشته بود «نه تنها بیزارم از این اسلامتون، بلکه بیزارم از اون یکی اسلامتون که می‌گید این اون نیست». نمی‌شود با نواندیشی دینی آشنا بود و به این

ادامه »

جنبش زن، زندگی، آزادی رادیکال‌ترین جنبش تاریخ ایران است. رادیکالیسم هم به معنای این است که این جنبش برای رسیدن به اهداف بنیادینش نیاز به تغییرات و تحولات ریشه‌ای در ساختارها و نهادهای چند هزار ساله‌ی ایرانی – شرقی دارد. نهادهای تاریخی ایرانی عموماً ضد زن و زندگی و آزادی هستند…

ادامه »

امروز که خیزش سراسری علیه حجاب اجباری و ظلم حکومت رخ داده، رهبران اصلاح‌طلب بهتر است سرمایه‌ی اجتماعی بسیار کمرنگ‌شده خویش را بیش از این بر باد ندهند و آنرا اینبار هم مفت و رایگان در دامن دیکتاتوری ولی فقیه و سرکوبگرانی که دستشان آغشته به خون ژینا و حدیث و دهها جوان ایرانی از اقوام مختلف است، نریزند…

ادامه »