? ممانعت از برگزاری مراسم سالروز درگذشت بهرام نمازی

زیتون– نیروی‌های امنیتی از برگزاری نخستین سالروز درگذشت بهرام نمازی ممانعت به عمل آوردند.

بهرام نمازی از فعالان ملی و  از رهبران حزب ملت ایران، ۲۵ مردادماه سال گذشته٬ درگذشت.

به گزارش «زیتون» نیروهای امنیتی طی تماس با مدیریت هتل سیمرغ تهران که قرار بود فردا جمعه مراسم اولین سالروز درگذشت بهرام نمازی  در آنجا برگزار شود، ضمن تهدید ایشان خواهان لغو این مراسم شده‌اند.

بهرام نمازی ۱۵ آبان ۱۳۱۵ در شیراز متولد شد.

نمازی دردانشگاه به همراه چند نفر دیگر و از جمله مصطفی شعاعیان عضو شورای کمیته دانشجویان پلی تکنیک بود و در همین رابطه در بهمن ۱۳۴۱ به همراه تعداد زیاد دیگری از دانشجویان و فعالان سیاسی بازداشت شد و نزدیک به شش ماه را در زندان گذراند‌. نمازی بعد از آزادی فعالیت‌های سیاسی خود را ادامه داد.

او از جمله اعضا و رهبران حزب ملت ایران و از نزدیکترین افراد به مرحوم داریوش فروهر محسوب می‌شد. در سال ۱۳۴۹ و در جریان جدایی بحرین از خاک ایران بهرام نمازی به همراه داریوش فروهر و دوتن دیگر از اعضای حزب ملت ایران از جمله کسانی بودند که به فروش خاک وطن به اعتراض برخاستند و در نتیجه از سوی ساواک بازداشت، شکنجه و زندانی شدند .

مهندس نمازی از وفادارترین یاران مرحوم فروهر بود.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. در تصحیح خبر باید گفت بهرام نمازی مبارز نستوه راه دکتر محمد مصدق هموند حزب ملت و از یاران نزدیک شهیدان داریوش و پروانه فروهر بوده است. او عضو گروه های ملی مذهبی نبوده است. او در تاریخد۲۵ امرداد سال ۹۷ چشم از جهان فرو بست. سازمان اماکن وناجا برگزاری مراسم نخستین سالگرد درگذشت وی را با تهدید بسیار در همه اماکن عمومی ممنوع کرده است. اما شرط خاصی از جمله سکوت برای برگزاری مراسم در خانه ایشان از طرف مقام های دولتی و امنیتی هنوز به خانواده ایشان ابلاغ نشده است.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »