ظریف: گفتند به کاخ سفید نیایی دو هفته‌ای تحریم می‌شوی

زیتون– محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه! اعلام کرد که در نیویورک به او گفته شده اگر پیشنهاد حضور در کاخ سفید برای گفت‌وگو با دونالد ترامپ را نپذیرد تحریم خواهد شد.

محمدجواد ظریف امروز (دوشنبه) در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران تحریم خود را «شکستی برای دیپلماسی» ارزیابی کرد و مدعی شد که ایالات متحده تمایلی به گفت‌وگو ندارد.

این نشست خبری از سوی صدا و سیمای ایران پوشش داده نشد.

پایگاه خبری جماران گزارش داده صدا و سیما برای لحظاتی این نشست را به طور زنده پخش کرده اما بلافاصله آن را قطع کرده است. بخش‌های کوتاهی از صحبت‌های ظریف در بولتن خبری ساعت یک این شبکه پخش شد.

روز گذشته سخنگوی دولت و دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران ضمن واکنش به تحریم محمد جواد ظریف از سوی آمریکا، گزارش‌ها درباره دعوت او به کاخ سفید را تائید کرده بودند.

مقام‌های کاخ سفید هنوز به طور رسمی درباره این گزارش‌‌ها ابرازنظر نکرده‌اند.

نشریه آمریکایی «نیویورکر» روز جمعه ۱۱ مرداد به نقل از منابع دیپلماتیک مدعی شد که سناتور رند پال دو هفته پیش در جریان دیدارش با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در نیویورک از او برای دیدار و گفت‌وگوی مستقیم با دونالد ترامپ در کاخ سفید دعوت کرده بود.

به گفته نیویورکر، محمدجواد ظریف در پاسخ به دعوت رند پال گفته است که برای تصمیم‌گیری در این باره باید با تهران مشورت کند و در نهایت، آن‌چنان‌که نیویورکر نوشته است، رهبران ایران اجازه چنین دیداری را نداده‌اند.

نیویورکر نوشته است که دو هفته پس از این دیدار و پاسخ منفی محمدجواد ظریف به این دعوت، وزارت خزانه‌داری آمریکا وی را روز چهارشنبه ۹ مرداد در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. جناب محمد
    این شخص اول آمریکا بنظر شما، شخص آخر دنیاست برای ایران.
    با یک قلدر و بی شخصیت پر رو نباید زود ملاقات کرد. بهتر است بگذاریم عرقش بخشکد و غرور و قلدریش سرد شود و بعد اگر ارام و آدم شد ملاقات کرد.

  2. همانطوریکه کرارا” دیده و شنیده ایم:برخلاف گفته مرحوم مدرس«سیاست عین دیانت و دیانت عین سیاست نمی تواند باشد! سیاست در جهان همواره با دروغ و دغل همراست،
    در رابطه باتحریم جناب دکترظریف وهمینطور دعوت از ایشان جهت مذاکره با ترامپ درکاخ سفیدکارشناسان زیادی ازهمه ی گروها و دسته جات صحبت کرده و برایش داستانها سروده اند! لیکن یکی شان به زبان ساده به این مسئله اشاره ای هم نداشته اند که وزیر امور خارجه آمریکا مثلا” میخواسته این و به همتای ایرانی اش نشان دهد که من از شما خواستم که دعوت ام کنید تهران همانند شماکه می آئیدآمریکا و باهر نشریه ای مصاحبه میکند من هم یک کنفرانس مطبوعاتی آنجام دهم و… ودرهمین راستا به آقای ظریف و مردم کشور وهمچنین منطقه ولو بصورت ظاهر و دروغ(چون دستمان را خوانده) گفته {تو نمی توانی با من مذاکره کنی ولی در عوض من شما را دعوت میکنم مستقیم بیائی و بروی با شخص اول آمریکا در کاخ سفید مذاکره کنی…!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

شورای نگهبان قانون اساسی جمهوری اسلامی (بخوانید آقای خامنه‌ای، نگهبان قدرتمند جمهوری اسلامی ) مطابق معمول همیشه و با اعلام لیست نامزدهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری، همه را غافلگیر کرده است. اجازه دهید همین ابتدای کار و

ادامه »

«هر لحظه به شکلی بت عیار بر آمد/ هر دم به لباس دگر آن یار بر آمد/ گه پیر و جوان شد.» ایران هنوز

ادامه »

مراسم رای‌گیری ولایی -که انتخابات خوانده می شود- به عنوان ابزاری چند منظوره برای نمایش مشروعیت و حمایت مردمی از

ادامه »