حال حسین رونقی خوب نیست

در خواست مهدی کروبی از رونقی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

زیتون- ۲۲ روز از اعصاب غذای حسین رونقی می گذرد و گزارش ها حاکی از حال بد اوست. پیشتر بهداری زندان اوین او را به همین دلیل به بیمارستانی در خارج از زندان فرستاده بود. اما براساس اخباری که به دست زیتون رسیده است به دلیل عدم رسیدگی به خواسته هایش او همچنان در اعتصاب به سر می برد. رونقی در ملاقات این هفته زندانیان با رنگ و رویی زرد و حال نزار به سالن ملاقات آمده بود. مادر رونقی که بسیار نگران جان فرزندش است، می گوید:« حسین جدا اعتصاب کرده و پیغام داده است که تا آخر ایستاده.»

رونقی در این ملاقات خبر داده که جز آب، اندکی نمک و شکر حاضر به دریافت هیچ ماده غذایی دیگری نیست.

سایت سحام نیوز نوشته است که  خانواده مهدی کروبی با ابراز نگرانی از وضعیت جسمی حسین رونقی ملکی٬ از وی خواستند تا به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان دهد.

ایشان هم‌چنین به نقل از شیخ محصور جنبش سبز گفتند که مهدی کروبی با اطلاع از این اعتصاب غذا٬ ضمن تقدیر از این زندانی سیاسی در «بیان اعتراض خود نسبت به قانون شکنی‌ها»، از وی خواسته‌است تا «برای حفظ سلامتی خود، به اعتصاب غذای خود پایان دهد.»
این رهبر در حصر جنبش سبز با بیان این‌که «چشم امید مردم به شما جوانان غیرتمند است تا در کمال سلامت به قله‌های افتخار برسید»، گفت که «مطمئن باشید ظالمین به شما، سزای اعمال‌شان را در همین دنیا و نیز در آخرت خواهند چشید.»

جمعی از فعالان سیاسی نیز پیشتر خواستار شکستن اعتصاب غذای حسین رونقی شده بودند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »