درخواست جمعی از فعالان اجتماعی و سیاسی از رونقی برای شکستن اعتصاب غذا

زیتون- حسین رونقی ملکی  از روز ۷ فروردین‌ماه در اعتراض به بی‌توجهی مسئولین زندان اوین نسبت به روند درمانی بیماری‌های خود، دست به اعتصاب غذا زده است. او از شهریورماه سال گذشته از زندان آزاد و به دلیل بیماری، ادامه اجرای حکمش متوقف شده بود، اما نهم اسفند ۹۳ به دادسرای اوین احضار و بازداشت شد. این در حالی بود که پزشکی قانونی برای او گواهی «عدم توانایی تحمل کیفر» صادر کرده بود. این زندانی سیاسی علاوه بر آنژین قلبی، مشکل کلیه، ورم صورت، خون‌ریزی معده، غلظت خون، عفونت چشم، مشکل ریوی و تنفسی به بیماری دیسک کمر و گردن نیز مبتلا شده، اما ضابطان قضایی سپاه از آزادی وی جلوگیری می‌کند. خانواده رونقی امروز اعلام کردند که پدر این زندانی سیاسی نیز برای همراهی با او در اعتصاب غذا به سر می برد.

با توجه به اینکه پزشک زندان اوین اعلام کرده که حسین رونقی ملکی باید به سرعت اعتصاب خود را بشکند، در غیر این صورت در خطر سوراخ شدن معده قرار دارد، جمعی از کنشگران حقوق بشر، سیاسی، مدنی و همبندیان سابق این زندانی سیاسی در نامه ای سرگشاده از او خواستند تا به اعتصاب خود پایان بدهد.

khoramdin

متن این نامه که در اختیار «زیتون» قرار گرفته است را در ادامه بخوانید:

جناب آقای حسین رونقی ملکی
با درود و سلام
ما کنشگران حقوق بشری، سیاسی، مدنی ، همبندیان سابق و روزنامه‌نگاران؛ نگران تندرستی شما هستیم.

با توجه و احترام به خواسته های شما که همانا اجرای عدالت در مورد روند رسیدگی به پرونده ات می باشد درخواست داریم به اعتصاب غذایت پایان دهی، ایران به فرزندان راستینی چون شما نیاز فراوان دارد پیام اعتراض و بی گناهیت به گوش همگان رسیده است.
ما امضا کنندگان این نامه از دستگاه قضایی درخواست می کنیم در مورد پرونده حسین رونقی ملکی با تدبیر و امید برخورد شود تا اینچنین یک زندانی راه آخر را انتخاب نکند و باعث نشود شماری مسئولین خاطی با عملکرد غیر قانونی خود تمام دستگاه قضایی را زیر سئوال ببرند.
امضا کنندگان : حمیدرضا ایزدیاری – مازیار اعتمادی – محمدرضا آذین – حمزه باغبان – مصطفی بادکوبه ای – نادر بابایی – هادی باقری – مسعود باباپور – دکتر محمد ملکی – مشتاق قجه وند فروهر پاک – معین محمد بیگی – مجید تمجیدی – سیامک مسیح پور – مجتبی تهرانی – امید خوارزمیان – امیرحسین قنبری – اشکان یزدچی – بهزاد عرب گل- امیر پریزاد – احمد کافی – مصطفی نیلی -خسرودلیرثانی – عارف درویش – مهدی علیزاده فخر آباد – رضا رستگار – امیر محمدی – محمد نوریزاد – نوید کامران – کوروش کوهکن – کیومرث مظفری – رضا عزیزی – امین کشاورز – رامتین غفاری – عمران معصومی – مهدی یوسف پور – میلاد فدایی اصل

جمع آوری امضا برای این نامه هنوز به پایان نرسیده است. افرادی که تمایل دارند، می توانند از طریق لینک زیر، این نامه را مضا کنند.

http://www.ipetitions.com/petition/Hosseinronaghi

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

موضوعی که در مباحث سیاسی در مورد حجاب اجباری و حقوق زنان از نظرها مغفول مانده، تاثیرباورهای ایدئولوژیک و به طور اخص حجاب بر سلامت جسمی و روحی زنان است. پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران

ادامه »

مدتی است نوشتارهای دکتر حسن محدثی در نقدِ ادبیات تاریخیِ روایتگرِ ایران باستان را مطالعه می‌کنم و ادعاهایی که علاقه‌مندان به کوروش و ایران

ادامه »

در ارتباط با رخداد خونین و فاجعه‌بار جاری در سرزمین فلسطین و غزه، برخی افراد از سر جهل و غفلت

ادامه »