بازداشت سه فعال دانشجویی مقابل دادگاه انقلاب

برگزاری اولین جلسه دادگاه بازداشت شدگان نیشکر هفت تپه تحت تدابیر امنیتی

زیتون– اولین جلسه دادگاه اسماعیل بخشی، سپیده قلیان، علی نجاتی، امیر امیرقلی، عسل محمدی، ساناز الهیاری و امیرحسین محمدی فرد به عنوان متهمان پرونده هفت تپه امروز (شنبه ۱۲ مرداد) در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

گزارش‌ها حاکی است که ماموران امنیتی از حضور خانواده و دوستان افراد بازداشت شده در محوطه دادگاه جلوگیری کردند و همچنین سه فعال کارگری و دانشجویی در مقابل دادگاه انقلاب بازداشت شدند.

کانال تلگرامی کارگران مستقل هفت تپه گزارش داد که همزمان با برگزاری این دادگاه تعدادی از «نیروهای لباس شخصی» ضمن کنترل مدارک رهام یگانه و هیراد پیربداقی از فعالان دانشجویی و کارگری، این دو نفر را «بدون ارائه حکم» دستگیر و به پلیس امنیت منتقل شده‌اند.

همچنین فرید لطف آبادی فعال دانشجویی نیز توسط ماموران امنیتی مقابل دادگاه انقلاب بازداشت شده است.

اولین جلسه دادگاه متهمان پرونده هفت تپه در حالی برگزار شده که اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی اولین بار در آبان سال گذشته و در جریان اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه بازداشت شدند. این دو پس از آزادی اعلام کردند که در دوران بازداشت شکنجه شده‌ و تحت فشار «اعتراف اجباری» کرده‌اند.

همچنین در حال حاضر سپیده قلیان در اعتراض به اهانت عوامل زندان قرچک به خانواده‌ش و نیز در اعلام حمایت از امیرحسین‌محمدی‌فرد و ساناز الهیاری دست به اعتصاب غذای زده است.

علی نجاتی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران هفت تپه، ۸ آبان سال گذشته به اتهام دخالت در اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه در منزل خود بازداشت و پس از مدتی در تاریخ هشتم بهمن ماه همان سال به دلیل داشتن بیماری قلبی و تنفسی، با گرفتن مرخصی درمانی، از زندان خارج شد.

امیرحسین محمدی‌فرد سردبیر و ساناز الهیاری از اعضای هیات تحریریه نشریه دانشجویی گام، دو متهم بازداشت شده که در پرونده اعتراض‌های کارگران شرکت نیشکر هفت تپه از تاریخ ۱۹ دی سال گذشته در بازداشت به سر می‌برند چندی پیش با انتشار نامه‌ای سرگشاده از زندان اوین اعلام کردند که دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

ساناز الهیاری، ده روز پی از آغاز اعتصاب غذا در تاریخ ۲۴ تیر، به دلیل وخامت وضعیت جسمانی و اصرار خانواده‌ به اعتصاب غذای خود پایان داد، اما همسر او امیرحسین محمدی‌فرد کماکان در اعتصاب غذاست.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازداشت سه فعال دانشجویی مقابل دادگاه انقلاب

ارتفاع جنبش زن، زندگی، آزادی از قد تمام نیروهای سیاسی ایران بلندتر است، این واقعیت موجب شده که برخی از این نیروهای فعال بکوشند خود را ارتقا دهند تا با جنبش جاری هماهنگ شوند؛ برخی

ادامه »

مرز میان صداقت و خودفریبی، تحرّی حقیقت یا تحریف آن بسیار ظریف است؛ گاهی سیمای شخص به طور تصنعی تصویری را وارونه جلوه می‌دهد،

ادامه »

جبهه آزادی‌بخش ملت اسلوون (OF) در ۲۶ آوریل ۱۹۴۱، دو سال پس از جنگ جهانی دوم و هفته‌ها پس از

ادامه »