رییس دادگاه انقلاب تهدید کرد: تا ده سال حبس برای ارسال کنندگان فیلم به مسیح علینژاد

زیتون– موسی غضنفرآبادی٬ رییس دادگاه انقلاب تهران٬ تهدید کرد که ارسال فیلم و عکس برای مسیح علی‌نژاد، فعال حقوق زنان مقیم آمریکا، می‌تواند از یک تا ده سال زندان به همراه داشته باشد.

غضنفرآبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به مسیح علی‌نژاد ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند شد و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

پیشتر هم جلیل محبی، دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، از اقدامات قضایی علیه کسانی که برای مسیح علی‌نژاد فیلم می‌فرستند، خبر داده بود.

موضوع از انتشار یک ویدئو توسط مسیح علینژاد آغاز شد. در این ویدئو در کنار سکوی یکی از ایستگاه‌های متروی تهران شخصی به چند زن جوان برای رعایت حجاب اجباری تذکر می‌دهد.

تعدادی از کاربران ارشی توییتر به فرد تذکر دهنده پیشنهاد دادند که از زنانی که این فیلم را برای مسیح علینژاد فرستاده‌اند٬ شکایت کند.

جلیل محبی٬ دبیر ستاد احیای امر به معروف نیز از این پیشنهاد استقبال کرد.

https://twitter.com/hoghooghdan1/status/1154442748365348865

جلیل محبی اولین کسی بود که طی یک ویدئو سخنان رییس دادگاه انقلاب مبنی بر «جرم» بودن ارسال ویدئو برای مسیح علینژاد را منتشر کرد.

https://twitter.com/hoghooghdan1/status/1155517750724444160

او همچنین خطاب به علینژاد در توییترش نوشت:

https://twitter.com/hoghooghdan1/status/1155059948117790720

این سخنان اما با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد.

 

 

 

 

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. دولتی که تحمل دو تا مصاحبه از ظریف را ندارد و او را تحریم میکند اهانت میکند تهدید میکند و…. اگر متخاصم نیست، پس چیست؟ گلوی ملتی را با انواع تحریم ها میفشرد تا آنها را وادار به تسلیم کند، پس چیست؟ به امثال رجوی و نیم پهلوی و مسیح علی نژاد و مهدی خلجی و … پول و ساپورت و پوشش و … میدهد پس چیست؟
    متخاصم یعنی کسی که دشمنی می ورزد. حالا چه در دیکشنری دیپلماتیک بنویسند یا ننویسند.
    البته من با حجاب اجباری و نیز استفاده ابزاری از تمایل به آزاد پوشی زنان، هر دو مخالف. و باید حتی الامکان قانون را رعایت کرد، مگر آنکه خیلی بد باشد.
    داشتن پوشش مختصر نه بد است و نه خیلی بد! در همه ی دنیا الا محله های محصور و معدود لخت ها، چنین است. فقط معنای “مختصر” در فرهنگ ها و دوره های مختلف و نواحی جغرافیایی، فرق دارد.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جایگاه حکومت ایران در رتبه‌بندی حکمرانی شایسته بنابه رتبه بندی شاخص های حکمرانی موسسه حکمرانی چندلر که شاخص های گوناگون و از جمله کارآمدی و ثبات سیاست گذاری را در سطح جهان را ارزیابی سنجیده

ادامه »

آن‌چه در این نوشته می‌آید واکنش و پاسخ(دومِ) عبدالکریم سروش به سخنان اخیر محسن کدیور است که برای انتشار در اختیار زیتون قرار گرفته. زیتون با درج توضیحی از سردبیر و اعلام آمادگی برای پاسخ آقای محسن کدیور آن را منتشر می‌کند…

ادامه »

(در حاشیه مناظره داریوش محمدپور و آرش جودکی در  برنامه پرگار بی‌بی‌سی؛ اسلام‌هراسی یعنی چه؟) یکی از جدی‌ترین مولفه‌هایی که بعضی

ادامه »