فائزه هاشمی: به مخالفان حجاب اجباری هم اجازه تجمع بدهید

زیتون– فائزه هاشمی در واکنش به گفته‌های برخی از چهره‌های ارزشی به زنانی که در گفتمان رسمی جمهوری اسلامی «بدحجاب» خوانده می‌شوند٬ گفت: «اینکه خانمی حجابش کم است یا اینکه حجاب ندارد، مجوز توهین را به ما نمی‌دهد.»

این فعال سیاسی با اشاره به اظهارات مجری همایش “عفاف و حجاب” که با استناد به قرآن بدحجابان را به حیوان تشبیه کرده بود، گفت: «قرآن هیچ‌گاه چنین تشبیهی ندارد و کسی را مجبور به انجام کاری نمی‌کند. چرا درباره تهمت زدن، غیبت کردن و افترا زدن، تاکیدات قرآن را نمی‌آورند؟ مگر همه این موارد خلاف دین نیست؟ عباراتی که این افراد به کار می‌برند حتی در روایات غیرمعتبر هم وجود ندارد چه برسد به قرآن.»

فائزه هاشمی با اشاره به اینکه به کار بردن چنین ادبیاتی در برابر بخشی از زنان “نه تنها تأثیر مثبتی ندارد”، گفت: «در گذشته نشان داده شده، چنین سیاست‌هایی از سوی کسانی که قدرت و رسانه را در اختیار دارند، با اینکه شاید در کوتاه‌مدت باعث ترس افراد از ابراز عقیده شده، ولی تاثیرات منفی زیادی در دراز مدت داشته است.»

فائزه هاشمی خطاب به “صاحبان قدرت” از آنها خواست: «اگر دنبال وزن‌کشی هستند، اجازه دهند طبق قانون اساسی کسانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند، بدون کمترین نگرانی، دست به تجمع‌هایی از این دست بزنند.  آن زمان است که ما می‌توانیم ارزش کار هر دو طیف را دریابیم. اما در وضعیت فعلی تنها می‌توان پیام برگزاری چنین تجمعی را ضرب المثل “خود گویی و خود خندی” دانست.»

طی روزهای گذشته به مناسبت «هفته عفاف و حجاب»، تریبون‌های رسمی و صدا و سیما، حجم گسترده‌ای از برنامه‌های تبلیغی خود را به موضوع پوشش زنان اختصاص دادند.

در همین رابطه اظهارات توهین‌آمیز یک مجری تلویزیون در همایش تبلیغاتی «حجاب و عفاف» واکنش‌های فراوانی را برانگیخت. این مجری زنانی که حاضر به تن دادن به «حجاب اجباری» نیستند را به حیوانات تشبیه کرد.

از سوی دیگر علم الهدی٬ امام جمعه مشهد و نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی از عبارت “ولنگار” خطاب به زنانی استفاده کرده بود که حجابشان با تعاریف حکومتی همخوان نیست.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. کثافتکاری ها و دروغ ها و دزدی هاشون رو بالاخره باید زیر این حجاب قایم بکنن یانه همه جا رو فساد گرفته حجاب مهمه

  2. تا جایی که من قرآن را دیدم و به تاریخ نگاه کردم هیچ جا سخنی از این نیست که تمام بدن زن باید پوشیده باشد. خود آخوندها هم بر سر آن از جمله پوشیده بودن یا نبودن رو اختلاف نظر دارند. در زمان پیغمبر کسی در آنجا این همه لباس نمی پوشید ، چه مرد و چه زن.
    این چه حکمی است که دیدن چهره اشکال ندارد ولی دیدن مو این همه حرمت دارد؟! بدعت آخوندی است.
    اگر این همه لباس پوشیدن که آخوندها نام حجاب به آن دادند واجب و بقول خودشان از ضروریات دین بود در قرآن بصراحت و بدون نیاز به توجیه و تفسیر آیه ای در این باره می آمد.
    در آیه هایی که آخوندها و حکومت سراسر فساد به آن استناد می کنند هیچ اثری از این که زن باید این همه لباس بپوشد نیست. این یکی دیگر از بدعت های آخوند است. آیه های قرآن را بغیر از معنای واقعی آن توجیه و تفسیر می کنند. زیرا اعتقادی به روز رسیدگی و حساب ندارند که اگر داشتند چنین حکومت سراسر فساد و دروغ و جنایت و خیانت نداشتند.
    این هیاهو مقداری برای سرگرم کردن مردم است. مثل امریکا امریکا و اسرائیل اسرائیل و فلسطین فلسطین گفتن ! چرا از سرکوب مردم چچن و اینگوش و سین کیانک و میانمار چیزی نمی گویند؟

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »