تکذیب سخنان وزیر اطلاعات در خصوص «مذاکره با آمریکا»

روابط عمومی وزارت اطلاعات ایران خبر منتشرشده در برخی رسانه‌ها به نقل از محمود علوی، وزیر اطلاعات در مورد امکان‌پذیر بودن مذاکره با آمریکا در صورت تأیید رهبر جمهوری اسلامی را تکذیب کرد.

در باره خبر منتشرشده، وزارت اطلاعات می‌گوید: «چنین مطلبی به هیچ وجه در سخنرانی شب گذشته وزیر اطلاعات در مسجد جامع قائمشهر بیان نشده است.»

در تکذیبیه وزارت اطلاعات آمده است: «متأسفانه برخی رسانه‌ها با فهم نادرست از سخنرانی وزیر اطلاعات … با تقطیع و جابجایی کلمات آنچه را که به هیچ وجه در سخنرانی وزیر اطلاعات نبوده به ایشان منتسب و منعکس کردند.»

وزارت اطلاعات همچنین اعلام کرد، چنین مواردی که باعث “تشویش اذهان عمومی” و “دستاویزی” برای رسانه‌های خارج از کشور می‌شود را از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد کرد./ایرناکشتی حامل نفت ایران را توقیف شد

فابیان پیکاردو، رئیس وزیران منطقه جبل‌الطارق اعلام کرد، یک نفتکش بزرگ به ظن حمل “نفت ایران” به سوریه و نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا توسط نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا توقیف شد.

به گزارش تلگراف، پیکاردو می‌گوید، بر اساس شواهد، نفتکش “گریس ۱” حامل نفت به “پالایشگاهی در بانیاس سوریه” بوده است.

به گفته او، توقیف این نفتکش توسط پلیس جبل‌الطارق و نهادهای گمرکی با کمک نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا صورت گرفته است. /رادیو فردااعلام آمادگی ترکیه برای میانجی‌گری میان آمریکا و ایران

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، گفت که این کشور آماده میانجی‌گیری میان ایالات متحده و ایران برای کاهش تنش‌ها میان دو کشور است.

اردوغان ادامه داد که در جریان اجلاس سران گروه ۲۰ در ژاپن، با نخست‌وزیر این کشور، شینزو آبه، پیرامون میانجی‌گیری میان جمهوری اسلامی و ایالات متحده صحبت کرده است.

رییس جمهوری ترکیه اضافه کرد که شینزو آبه از او سوال پرسیده آیا ژآپن و ترکیه می‌توانند در این زمینه با هم عمل کنند یا خیر و اردوغان گفته است که قصد دارد با مقام‌های ایران دیدار کند./ایلنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول