برکناری رییس سازمان زندان‌ها پس از قتل یک زندانی سیاسی

زیتون– مصطفی محبی٬ مدیرکل زندان‌های استان تهران٬ امروز (سه شنبه) از کار خود برکنار شد.

خبرگزاری مهر این خبر را امروز منتشر کرد. علت برکناری این مقام مسئول را بنابر گفته‌ها «اتفاقات مربوط به زندان تهران بزرگ» اعلام کرد.

ایسنا هم گزارش داد مصطفی محبی که از سال ۹۵ به عنوان مدیرکل زندان‌های استان تهران منصوب شده بود ، جای خود را به «فرد دیگری» داده است.

ساعاتی بعد حشمت اله حیات الغیب طی حکمی از سوی رییس سازمان‌ زندان‌های ایران به عنوان مدیرکل جدید زندان‌های استان‌های تهران معرفی شد. این مقام قضایی پیش از این مدیرکل زندان‌های استان فارس بوده است.

خبرگزاری تسنیم برکناری مصطفی محبی را نتیجه بررسی‌های کمیته‌ا‌ی دانست که در پی دلیل قتل علیرضا شیرمحمدعلی تشکیل شده بود.

همچنین این خبرگزاری از برکناری هدایت فرزادی، رئیس زندان تهران بزرگ (فشافویه) خبر داد و نوشت که غلامرضا ضیایی رئیس زندان رجایی شهر، به عنوان رئیس جدید زندان تهران بزرگ منصوب شده است.

برکناری محبی پس از آن صورت گرفت که یک زندانی سیاسی در زندان فشافویه به قتل رسید.

علیرضا شیرمحمدعلی٬ زندانی سیاسی در زندان فشافویه تهران٬ دوشنبه ۲۰ خرداد با ضربات چاقو مورد حمله دو نفر از زندانیان قرار گرفت و جان باخت.

وکیل او عنوان کرد که حمله از سوی دو متهم به قتل صورت گرفته که ظاهرا مشکلی هم با علیرضا شیرمحمدعلی نداشته‌اند.

علیرضا شیرمحمدعلی در تیرماه ۹۷ به اتهام «تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و توهین به رهبری» به ۸ سال زندان محکوم شده و قرار بود دادگاه تجدید نظر این زندانی در ۱۸ تیر امسال برگزار شود.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »