زیتون– حسین رحیمی٬ رییس پلیس تهران بزرگ٬ صبح امروز (سه شنبه) خبر از بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ارتباط با برخورد خشن ماموران نیروی انتظامی با یک دختر در منطقه تهرانپارس داد.

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، همچنین گفته است که سه مرد و دو زن جوان به دلیل «خودداری از عمل به دستور پلیس، هنجارشکنی و درگیری با مأمور و نیز کشف حجاب» همچنان در بازداشت پلیس هستند.

به گفته حسین رحیمی جانشین کلانتری و یکی از مأموران کلانتری منطقه بازداشت و از سمت خود عزل شده‌اند.

ساعتی پیش اما خبرگزاری فارس٬ وابسته به سپاه پاسداران٬ خبر داد که فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، «موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شده است.»

انتشار فیلمی از برخورد خشن یک ماموربدون یونیفرم انتظامی در حضور ماموران دیگر با یک دختر در پارک پلیس تهرانپارس موجی از واکنش‌ها را در پی داشت.

در این فیلم که به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، یک مامور مرد دختری را که جیغ می‌کشد، با زور و خشونت با خود می‌کشد و در میان اصدای اعتراض برخی حاضران در صحنه، سوار ماشین نیروی انتظامی می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ روز گذشته در توضیح ماجرا گفته بود که بعد از ظهر روز اول تیر «در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی اعلام شد که عده‌ای جوان در وضعیتی نامناسب در پارک پلیس هستند و شئونات را زیر پا گذاشته‌اند.»

به گفته رحیمی ماموران ابتدا به این افراد تذکر داده‌اند اما آنها «با مأموران درگیر شده و اقدام به رفتارهای نامناسبی با مأمور ما کردند و به قانون نیز تمکین نکردند که پس از آن درگیری رخ داد.»

رییس پلیس پایتخت در پاسخ به این سوال که آیا نیروی انتظامی فیلمی از این ماجرا ضبط کرده گفت: «ما رفتار مامورانمان را مستندسازی می‌کنیم اما در این مورد دوربین نداشتیم.»

در نهایت اما در مقابل موج اعتراض افکار عمومی صبح امروز خبر برخورد با ماموران خاطی منتشر شد. هرچند اساس گزارشی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است، به دنبال بررسی‌های اولیه توسط بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سردار حسین رحیمی، دستور قبلی خود را متوقف و اجراء یا تعلیق آن را منوط به پایان تحقیقات کرد.

 

بازگشت به صفحه اول