عزل و دستگیری دو پلیس در ماجرای «دختر تهران پارس»؛دستور توقف برخورد با مأموران صادر شد

زیتون– حسین رحیمی٬ رییس پلیس تهران بزرگ٬ صبح امروز (سه شنبه) خبر از بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ارتباط با برخورد خشن ماموران نیروی انتظامی با یک دختر در منطقه تهرانپارس داد.

حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ، همچنین گفته است که سه مرد و دو زن جوان به دلیل «خودداری از عمل به دستور پلیس، هنجارشکنی و درگیری با مأمور و نیز کشف حجاب» همچنان در بازداشت پلیس هستند.

به گفته حسین رحیمی جانشین کلانتری و یکی از مأموران کلانتری منطقه بازداشت و از سمت خود عزل شده‌اند.

ساعتی پیش اما خبرگزاری فارس٬ وابسته به سپاه پاسداران٬ خبر داد که فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ، «موظف به توقف برخورد با مأموران نیروی انتظامی در ماجرای برخورد با یک مجرم در منطقه تهرانپارس شده است.»

انتشار فیلمی از برخورد خشن یک ماموربدون یونیفرم انتظامی در حضور ماموران دیگر با یک دختر در پارک پلیس تهرانپارس موجی از واکنش‌ها را در پی داشت.

در این فیلم که به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، یک مامور مرد دختری را که جیغ می‌کشد، با زور و خشونت با خود می‌کشد و در میان اصدای اعتراض برخی حاضران در صحنه، سوار ماشین نیروی انتظامی می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ روز گذشته در توضیح ماجرا گفته بود که بعد از ظهر روز اول تیر «در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی اعلام شد که عده‌ای جوان در وضعیتی نامناسب در پارک پلیس هستند و شئونات را زیر پا گذاشته‌اند.»

به گفته رحیمی ماموران ابتدا به این افراد تذکر داده‌اند اما آنها «با مأموران درگیر شده و اقدام به رفتارهای نامناسبی با مأمور ما کردند و به قانون نیز تمکین نکردند که پس از آن درگیری رخ داد.»

رییس پلیس پایتخت در پاسخ به این سوال که آیا نیروی انتظامی فیلمی از این ماجرا ضبط کرده گفت: «ما رفتار مامورانمان را مستندسازی می‌کنیم اما در این مورد دوربین نداشتیم.»

در نهایت اما در مقابل موج اعتراض افکار عمومی صبح امروز خبر برخورد با ماموران خاطی منتشر شد. هرچند اساس گزارشی که خبرگزاری فارس منتشر کرده است، به دنبال بررسی‌های اولیه توسط بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سردار حسین رحیمی، دستور قبلی خود را متوقف و اجراء یا تعلیق آن را منوط به پایان تحقیقات کرد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

4 پاسخ

  1. درگیری با پلیس، و مقابله جدی با آن در امری که هم قانون است و هم سنت، هم عفاف است و هم جلوگیری از فساد، در هر کشوری مذموم است، الا در منطق ولنگاران و غر زن های فضای مجازی.
    متاسفانه، فساد های حکومت هم دست به دست این مفسدین داده است.

  2. به احتمال قوی این دختران برای دشمن کار میکرده ا‌ند. برای امریکا و اسراییل. مود مخدر هم داشته ا‌ند. سابقه قمار هم دارند. به رهبر هم توهین کرده ا‌ند. حتی با ال کاپون هم سر و سری داشته ا‌ند.

  3. دست مامورین درد نکند این مامورین اخراج شوند دیگر نمیتوان جلو نااهل وایستاد مامورد یعنی اینها باید ریشه فاسد را کند اگر مامورین اخراج شود دیگر نیروی انتظامی معنی نداری. دست فاسدین باز .وماموران از ترس اخراج شدن چشم پوشی از همه چیز ولی دست مامورین راتا حد امکان با حکم ماموریت قضایی باز کنید کشف حجاب در مملکت اسلامی باید جزای بیشتری داشته باشدتا خون شهیدان حدر نرود

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »