اعلام شماره تلفن برای گزارش بدحجابی در خودرو

زیتون– در حالی که حسین رحیمی، رییس پلیس تهران٬ امروز گفت که هیچ شماره‌ای در خصوص گزارش افراد بی‌حجاب در خودرو وجود ندارد٬ دادسرای ارشاد با اعلام یک شماره تلفن از شهروندان تهرانی خواسته است که به محض مشاهده هرگونه «کشف حجاب در خودرو» موضوع را پس از جمع آوری مستندات لازم با ذکر کامل مشخصات محل و زمان وقوع جرم به شماره ۰۹۰۵۴۳۰۹۴۸۴ در پیام رسان‌های سروش، ایتا و… ارسال نمایند.

با این حال حسین رحیمی امروز (شنبه) تاکید کرده بود: «ما دنبال این هستیم تا ارتباط رایانه‌ای بین پلیس و مردم وجود داشته باشد و مانند سامانه ۱۱۰ عمل کند اما در حال حاضر چنین چیزی در تهران بزرگ وجود ندارد.»

اخیرا شماره‌ای از سوی برخی افراد ناشناس در فضای مجازی برای اعلام شماره پلاک خودرو و موتورسیکلت افراد بدحجاب به پلیس منتشر شده است.

به گزارش میزان اما سرپرست دادسرای ارشاد اما مدعی است که اعلام یک شماره و راه ارتباطی در جهت تسریع در روند برخورد قانونی با جرائم منافی اخلاق و عفت عمومی اقدام مهم و موثری است که این روز‌ها از سوی دادسرای ارشاد تهران صورت گرفته است.

سرپرست این دادسرا از شهروندان اخلاق مدار تهرانی خواسته است که به محض مشاهده هرگونه «کشف حجاب در خودرو»، «کشف حجاب یا سرو مشروبات یا برگزاری مراسم مختلط رقص در اماکنی همچون سفره خانه، کافه، رستوران، مراکز خرید، باغ تالار و…»، «اطلاع از برگزاری پارتی‌های شبانه یا خانه‌های فساد و فحشا»، «انتشار مطالب خلاف عفت در اینستاگرام و …» موضوع را پس از جمع آوری مستندات لازم را در اختیار مراجع قضایی قرار دهند.

اردیبهشت ماه امسال تعدادی از شهروندان در تهران پیامکی دریافت کرده‌اند که آنها را به «کشف حجاب در خودرو» متهم کرده و خواستار مراجعه آنها برای «پرداخت خلافی» شده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. بنده راننده آژانس بانوان هستم و محیط کارم ایجاد میکنه با مقنعه و مانتو بلند سر کار بیام لذا ساعتی که من شیفت کاری بودم و تایمی که زنگ نمیخورد و درحال استراحت بودم پیامی اومد که کشف حجاب رویت شده داخل ماشین و این کار بیخود نمیدونم از چه کسی صورت گرفته که کاملا شاکی هستم اولا من بی حجاب نیستم و نبودم تا امروز دلیل این پیام بیخود از سوی پلیس امنیت کاملا به شخصیت من لطمه زده و کاملا شاکی هستم از این نوع پیام بیخود

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »