زیتون– سید حسن نصرالله٬ دبیر کل جنبش حزب الله لبنان٬ با هشدار به کشورهای عربی منطقه و ایالات متحده آمریکا، اعلام کرد هر گونه جنگی علیه ایران کل منطقه را در آتش خواهد سوزاند.

او در عین حال احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران را بعید دانست.

دبیر کل حزب‌الله شب گذشته (جمعه) در نطقی که از تلویزیون این سازمان پخش شد، گفت: «هر حمله‌ای به ایران تمام منطقه را به آتش خواهد کشید» و مدعی شد که در صورت وقوع چنین جنگی «نیروهای آمریکایی و منافعشان در منطقه نابود خواهد شد.»

او گفت که دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، از پیامدهای خطرناک این حمله در سراسر منطقه آگاه است و بنابرین «بعید است به چنین حمله‌ای» دست بزند.

نصرالله با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش به خوبی از قدرت ایران در منطقه آگاه هستند احتمال وقوع جنگ را دور از ذهن توصیف کرد اما «به عربستان و اسراییل هشدار داد که اگر جنگی علیه ایران در منطقه درگیرد، تل آویو و ریاض بهای آن را خواهند پرداخت.»

نصرالله همچنین تهدید کرد: «حزب الله لبنان موشک‌های نقطه زن دقیقی دارد که در صورت وقوع جنگ، این موشک‌ها می‌توانند چهره منطقه را تغییر دهند.»

رهبر حزب‌الله که به مناسبت روز قدس سخنرانی می‌کرد، به شدت به سیاست آمریکا در خاورمیانه حمله کرد و گفت که «معامله قرن» که آمریکا به دنبال اجرای آن است، یک «جنایت تاریخی» است.

کاخ سفید قصد دارد جزئیات یک طرح صلح برای خاورمیانه را به زودی اعلام کند. بخش‌هایی از این «طرح آشتی» توسط جرد کوشنر، مشاور و داماد دونالد ترامپ، فاش شده است.

بازگشت به صفحه اول