حسن نصرالله هشدار داد: جنگ با ایران به مرزهای این کشور محدود نمی‌شود

زیتون– سید حسن نصرالله٬ دبیر کل جنبش حزب الله لبنان٬ با هشدار به کشورهای عربی منطقه و ایالات متحده آمریکا، اعلام کرد هر گونه جنگی علیه ایران کل منطقه را در آتش خواهد سوزاند.

او در عین حال احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران را بعید دانست.

دبیر کل حزب‌الله شب گذشته (جمعه) در نطقی که از تلویزیون این سازمان پخش شد، گفت: «هر حمله‌ای به ایران تمام منطقه را به آتش خواهد کشید» و مدعی شد که در صورت وقوع چنین جنگی «نیروهای آمریکایی و منافعشان در منطقه نابود خواهد شد.»

او گفت که دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، از پیامدهای خطرناک این حمله در سراسر منطقه آگاه است و بنابرین «بعید است به چنین حمله‌ای» دست بزند.

نصرالله با اشاره به اینکه آمریکا و متحدانش به خوبی از قدرت ایران در منطقه آگاه هستند احتمال وقوع جنگ را دور از ذهن توصیف کرد اما «به عربستان و اسراییل هشدار داد که اگر جنگی علیه ایران در منطقه درگیرد، تل آویو و ریاض بهای آن را خواهند پرداخت.»

نصرالله همچنین تهدید کرد: «حزب الله لبنان موشک‌های نقطه زن دقیقی دارد که در صورت وقوع جنگ، این موشک‌ها می‌توانند چهره منطقه را تغییر دهند.»

رهبر حزب‌الله که به مناسبت روز قدس سخنرانی می‌کرد، به شدت به سیاست آمریکا در خاورمیانه حمله کرد و گفت که «معامله قرن» که آمریکا به دنبال اجرای آن است، یک «جنایت تاریخی» است.

کاخ سفید قصد دارد جزئیات یک طرح صلح برای خاورمیانه را به زودی اعلام کند. بخش‌هایی از این «طرح آشتی» توسط جرد کوشنر، مشاور و داماد دونالد ترامپ، فاش شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. آمریکای ترامپی مظهر و نماد و پیشوای دموکراسی لیبرال در عهد ما، به همراه اروپای دست و پا چلفتی و روسیه ی کثیف و اسرائیل نازنین ( برای عاشقان تنها دموکراسی در خاورمیانه!) و سعودی های بن سلمانی، و روشنفکرنمایان قرن بیست و یکمی که شاید خود را از قرن بیست و دوم میپندارند (که مثلا خیلی پیشرو و مترقی اند)، همه یکطرف اند، و اونوقت ، حسن نصرالله و قاسم سلیمانی که طومار داعش(ساخته ی دست های پنهان، و آشکار) را با دستان خالی پیچیدند، و … طرف دیگر.
    اروپا و انگلیس شریک جرم سعودی و امارات و امریکا، در سرنوشت سخت میلیونها آواره ی سوری و ده ها هزار مقتولین جنگ داعش و ضد داعشند.

    تماشاچیان دنیا حتی در سپاس از داغون کنندگان داعش، عاجزند و لال.

  2. این آقا تا حالا چقدر ( حسن نثر اله) برای ایران خرج داشته ، حتما میلیارد ها، این برادر مسلمان و حتما شهید پرور، برای دلار‌ها اینقدر دهانش را و خودش را تیکه پاره می‌کند، بیچاره!! اگر هر کس دیگر هم بود برای دلار ها مفت خودش را جلو تانک و توپ هم می‌‌اندخت!! این برادر فقط و فقط باید یک مشت چرت و پرت سر هم بکند و بگوید و پول بگیرد!!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »