جان بولتون: سیاست آمریکا تغییر رژیم ایران نیست

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت که ایالات متحده سیاست تغییر حکومت ایران را دنبال نمی‌کند.

او که به لندن سفر کرده است با اشاره به تنش‌های اخیر میان ایران و ایالات متحده به خبرنگاران گفت که «تهدیدات ایران» همچنان به قوت خود باقی‌ست اما واکنش سریع آمریکا و آرایش نظامی آن مانع این تهدیدات شده است.

پیشتر نیز رییس‌ جمهوری آمریکا، تاکید کرده بود که واشینگتن در پی تغییر رژیم ایران نیست و تنها می‌خواهد مانع دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای شود./رادیو فرداتفهیم دو اتهام به محمدعلی نجفی

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی نجفی در پرونده قتل همسرش، میترا استاد، می‌گوید آقای نجفی در دو مورد تفهیم اتهام شده است: قتل عمد و حمل غیرمجاز سلاح.

 طباطبایی گفته است که هنوز پرونده موکلش را ندیده و امیدوار است روز شنبه با او دیدار کند.

محمدعلی نجفی از روز سه‌شنبه که خود را تسلیم پلیس آگاهی کرده در بازداشت است. او در دادسرای جنایی تهران و رد مقابل دوربین تلویزیون به قتل همسرش اعتراف کرده است./ایسناامام جمعه مشهد: نمایش بازوها، سینه و یقه باز مردان موجب تحریک زن‌ها می‌شود

احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد٬ گفت که در برخی برنامه‌های صدا و سیما می‌توان به جای زنان از گویندگان مرد استفاده کرد و لازم نیست حتما یک زن، گوینده و مجری برنامه باشد.

احمد علم الهدی گفت: «همان طور که زن بی‌عفت موجب فساد است مردان بی‌عفت هم باعث فساد می‌شوند. اگر در جامعه‌ای عفاف حاکم نباشد آن جامعه بیمار است اما حجاب که بیاید جلوی فساد را می‌گیرد.»

به گزارش خبرگزاری ایرنا امام جمعه مشهد همچنین افزود: «اینکه یک زن باحجاب با یک فرد نامحرم بگو و بخند داشته باشد، دل بدهد و قلوه بگیرد حرام و بی عفتی است. اینکه مردان بازوها و سینه و یقه باز خود را به نمایش بگذارند و لباسی بپوشند که موجب تحریک زن‌ها شوند هم بی‌عفتی شمرده می‌شود که به خصوص در مجالس فامیلی این موارد بیشتر رخ می‌دهد.»/فارسوکیل نجفی: شواهد نشان می دهد قتل میترا استاد غیرعمد بود

لاله عقبایی٬ یکی از وکلای مدافع محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، که به اتهام قتل همسرش در بازداشت است، گفته موکلش در قتل میترا استاد سوءنیت نداشته است.

او با تاکید بر اینکه شواهد نشان می دهد قتل میترا استاد غیرعمد بود٬ اظهار امیدواری کرد که این قتل، «غیر عمد» محسوب شود.

لاله عقبایی گفته است محمدعلی نجفی با پای خودش به اداره آگاهی مراجعه کرده و خود را به ماموران معرفی کرده‌ است. همه این رفتارها نشانگر حسن نیت او است./برناوزارت اطلاعات ارتباط با میترا استاد را تکذیب کرد

دستیار ویژه وزیر اطلاعات اعلام کرد که میترا استادی، همسر دوم محمدعلی نجفی که روز سه‌شنبه به قتل رسید، «هیچ‌گونه ارتباط و همکاری با وزارت اطلاعات نداشته است.»

او همچنین تهدید کرد که «پخش این‌گونه ادعاهای کذب» موجب تشویش افکار عمومی و قابل پیگیری قضایی است.

محمدعلی نجفی پس از اعتراف به قتل در دادسرای امور جنایی تهران گفت: «یک نهاد تماس‌های مرا شنود می‌کرد و در اختیار همسرم قرار می‌داده است که در این خصوص شکایت کردم، اما این موضوع انگیزه قتل نبوده است.»

دختر او نیز گفته که همسر دوم پدرش «با ارگان‌های خاصی رابطه داشت و از همین طریق به پدرم تسلط پیدا کرده بود و او را تحت فشار قرار می‌داد.»

محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران، روز سه‌شنبه به اتهام قتل میترا استاد بازداشت و روانه زندان شد./ایسنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول