محمد سرافراز سازمان اطلاعات سپاه به دخالت در امور صدا و سیما متهم کرد

زیتون– محمد سرافراز، رییس سابق صدا و سیما، گفت که دلیل برخورد با نزدیکان و برکناری او از این سازمان به دلیل برنامه‌های او برای «مبارزه با فساد» در این سازمان بوده است. او همچنین گفته است که سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در مزایده مربوط به آگهی‌های این سازمان دخالت می‌کرده است.

رییس سابق صدا و سیما در برنامه «اتاق شیشه‌ای» با عبدالرضا داوری، از حامیان محمود احمدی‌نژاد، مصاحبه کرده است. این برنامه از طریق یوتیوب پخش می‌شود.

سرافراز در این برنامه سازمان اطلاعات سپاه و حسین طائب را به مداخله در مزایده آگهی‌های بازرگانی رادیو و تلویزیون متهم کرده است.

او همچنین مسایل مرتبط با شهرزاد میرقلی‌خان هم بخشی از همین «تخریب‌‌ها» عنوان کرد.

محمد سرافراز در سال ۱۳۹۳ با حکم آیت‌الله علی خامنه‌ای به ریاست صداوسیما رسید، اما پس از یک سال و نیم جای خود را به عبدالعلی علی‌عسگری داد که یکی از معاونان برکنارشده از سوی او بود.

رییس سابق صدا و سیما چند پروژه بزرگ و چند میلیارد تومانی صداوسیما، از جمله پیامرسان سروش را، «بی فایده» خواند و با شرحی از اتلاف منابع مالی این سازمان، می‌گوید «۸۰۰ پست مدیریتی» بسته‌شده در دوران او دوباره به ساختار آن سازمان بازگشته است.

سرافراز با انتقاد از فشارها و کارشکنی‌ها در راه مبارزه‌اش با فساد تاکید کرد منافع مسابقه‌های جنجالی و «بخت‌آزمایی الکترونیک» تلویزیونی هم به نهادهای مورد انتقادش می‌رسد.

یک هفته پیشتر انتشار ویدیویی از آقای سرافراز جنجالی شد که در آن او اوراق و پرونده‌هایی را به شهرزاد میرقلی‌خان، بازرس سابق صداوسیما و زندانی سابق در آمریکا، تحویل می‌داد.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

مطالب دیگر

یک پاسخ

  1. هر چه بیشتر امثال سرافراز صحبت کنند، برای اصلاح امور بهتر است، تا اپوزیسیون نماهایی که بیهوده برای منافع خود زور میزنند.
    هر چه مسئولین افشای فساد کنند، مفسدین عقب می نشینند.
    رسانه های داخلی به پیگیری می افتند.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب