دفاع وزیر کشور حسن روحانی از ارسال «پیامک‌های امنیت اخلاقی»

زیتون– عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، از فرستادن «پیامک‌های امنیت اخلاقی» دفاع کرد.

به گفته او فرستادن پیامک‌هایی از این دست برای افرادی که «دچار خطا یا اشتباه می‌شوند»٬ «عمل به قانون» است.

هفته گذشته حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی٬ اعلام کرده بود که «طرح‌های امنیت اخلاقی را تشدید می‌کنیم» و تاکید کرد که این تشدید «بنا به درخواست مردم و برای آرامش و امنیت بیشتر» است.

آثار تشدید این طرح طی روزهای گذشته در مقابل پلیس «امنیت اخلاقی» در خیابان وزرا خود را نشان داد و باعث ترافیک در این منطقه شد.

در طی دو روز گذشته صدها نفر از مالکان خودرو در تهران پیامکی را دریافت کرده‌اند مبنی بر اینکه  متهم به «کشف حجاب در خودرو» شخصی هستند و از آنان خواسته شده که ظرف ۷۲ ساعت خود را به پلیس امنیت اخلاقی معرفی کنند.

روز پنج‎شنبه صدها نفر در تهران با دریافت این پیامک، به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کردند، ازدحام بیش از حد و اعتراض مردم در نهایت موجب شد تا پلیس با اعلام بخشودگی جریمه‎های احتمالی، خواهان متفرق شدن مردم شود.

رحمانی فضلی٬ امروز (یکشنبه) در این رابطه گفت که در این روش «به جای آن که در کوچه و خیابان با مظاهر علنی برخورد شود، مأموران پلیس ضمن اینکه گشت‌های خود را داشته و اقدام به امر به معروف می‌کنند برای افراد متخلف پیامکی را صادر می‌کنند.»

منظور وزیر کشور از «مظاهر علنی» زنانی است که به معیارهای جمهوری اسلامی برای حجاب پای بند نیستند.

او در جمع فرماندهان و روسای پلیس ایران گفت به افرادی که پیامک‌های اخطار دریافت می‌کنند، تذکر داده می‌شود و «وقتی این موضوع به دو یا سه مورد می‌رسد باید تعهد دهند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

به‌خاطر محدودیت‌هایی که جمهوری اسلامی بر رسانه‌ها اعمال می‌کند، تعدادی از رسانه‌های بزرگ و پر مخاطب جریان اصلی در خارج کشور شکل گرفته‌اند. این رسانه‌ها چون در داخل کشور حضور ندارند و امکان داشتن خبرنگار

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »