دستور برای تعطیلی قمارخانه صدا و سیما

زیتون– عبدالعلی علی‌عسگری٬ رییس سازمان صدا و سیما٬ در پی دستور آیت‌الله خامنه‌ای٬ طی دستوری خواستار تجدید نظر این سازمان در «ظهور و بروز رسانه‌ای اسپانسرهایی شد که مانع ترویج فرهنگ کار و تلاش هستند.»

چندیست که اسپانسرهای رنگ به رنگ برنامه‌های صدا و سیما را به تصرف خود درآورده بودند.

روز سه شنبه٬ آیت‌الله مکارم شیرازی٬ از مراجع تقلید شیعیان در قم٬ در جواب به یک استفتاء٬ مسابقه «برنده باش» تلویزیون، را مصداق قمار دانست و تاکید کرد که درآمد ناشی از آن حرام است.

یک روز پس از آن یکی از مسئولین این برنامه مدعی شد متن سوال طرح شده از این مرجع تقلید «درست» نبوده است و پاسخ داده شده٬ صحیح نمی‌باشد.

روز گذشته (چهارشنبه) رهبر جمهوری اسلامی نیز در این رابطه اعلام موضع کرد. او  گفته است که رادیو و تلویزیون دولتی ایران نباید بخت‌آزمایی را ترویج کند.

آیت‌الله خامنه‌ای گفته است: «روحیه‌ انتظار برای ثروت بادآورده را از بین ببریم و روشهایی شبیه بخت‌آزمایی را ترویج نکنیم، که دستگاه‌های مختلف از جمله صداوسیما باید متوجه این معنا باشند.»

پس از صحبت‌های رهبر جمهوری اسلام، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران، اعلام کرد که دستور داده تا اپراتورهای موبایل در ایران مانع از استفاده مسابقه‌های قمار «غیرمشروع» از شبکه‌های تلفن همراه در ایران شوند.

در همین رابطه حسام‌الدین آشنا، مشاور رییس‌جمهور و عضو شورای نظارت بر صدا و سیما٬ در حساب توییتری خود نوشت: «تبلیغات و مسابقات و قرعه‌کشی‌های روبیکایی در دستور بررسی شورای نظارت بر صدا و سیما قرار خواهد گرفت.»

 

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »