محمدعلی عزیز جعفری از فرماندهی سپاه برکنار شد

زیتون– امروز (یکشنبه) محمدعلی عزیز جعفری٬ با حکم آیت‌الله خامنه‌ای از فرماندهی کل سپاه برکنار و حسین سلامی را به عنوان جانشین او معرفی شد.

برکناری جعفری از فرماندهی سپاه و انتصاب جانشین او در حالی صورت می‌گیرد که پیشتر هیچ‌گونه احتمال یا گمانه‌زنی در این زمینه مطرح نشده بود. حتی گفته می‌شد حکم او تا سال ۹۹ نیز تمدید شده است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای در حکم خود برای حسین سلامی به عنوان فرمانده جدید سپاه پاسداران، به وی درجه سرلشکری نیز داده است. سلامی پیشتر جانشین فرمانده سپاه پاسداران بود.

رهبر جمهوری اسلامی از فرمانده جدید خواسته است تا به گفته او، «ارتقاء توانمندی‌های همه‌جانبه و آمادگی در همه بخش‌ها و نیز تقویت گوهر درونی سپاه یعنی تقوا و بصیرت» افزایش یابد.

آیت‌الله علی خامنه‌ای همچنین خواستار «گسترش مدیریت‌های برخوردار از بنیه معنوی و توانایی‌های کارشناسی و اعتلاء فرهنگی» شده و اینکه «سپاه در حرکت خود به سوی تکامل گام‌های بلند بردارد».

او در حکم دیگری، محمدعلی جعفری را به عنوان فرمانده «قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله الاعظم» منصوب کرده است.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »