فعالیت مجدد حساب‌های برخی از مقامات جمهوری اسلامی در اینستاگرام

زیتون– صبح امروز حساب کاربری ابراهیم رئیسی٬ رییس قوه قضاییه در اینستاگرام٬ مجددا فعال شد.

طی روزهای گذشته کمپانی اینستاگرام صفحات مربوط به چندین تن از مقامات نظام٬ سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی را رسما مسدود کرد.

این تصمیم اینستاگرام پس از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا اتخاذ شده است.

روز دوشنبه این هفته٬ نام سپاه پاسداران به طور رسمی در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» آمریکا ثبت شد.

با این حال امروز گذشته از حساب ابراهیم رئیسی٬ حساب کاربری علی‌اکبر ولایتی مشاور آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله خامنه‌ای٬ دوباره فعال شدند.

عصر روز گذشته جواد جاویدنیا٬ معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور٬ گفت: «اتفاقات اخیر و مسدود شدن صفحه شخصی بسیاری از مسئولان ما در اینستاگرام بزرگترین بی‌احترامی به ملت ایران است.»

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در این رابطه گفت: «دولت اگر راهی بجز فیلترینگ دارد ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.»

پس از صفحه‌های سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی صفحات اینستاگرام سرلشکر محمد جعفری، فرمانده سپاه و همچنین سرتیپ محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه مسدود شده است.

طی ساعات گذشته حساب‌های دیگر فرماند‌ه‌هان فعلی و قدیمی سپاه نیز بسته شد.

به گزارش «زیتون» تا این لحظه حساب کاربری سردار قاسم سلیمانی با ۸۸۸.۴k ٬ حساب سپاه پاسداران با ۳۹۲.۹k ٬ سرلشگر عزیز جعفری با ۳۷۴.۶k ٬ محمد باقر قالیباف با ۲۲۸k ٬ سرلشگر باقری با ۲۱۴.۸k ٬ سردار حاج سعیدقاسمی با ۱۴۰k و سردار موسی کمالی با ۲۴.۹k فالوئر مسدود شده است.

همچنین حساب سید عزت الله ضرغامى با ۱۴۶.۱k ٬ حساب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ۱۱۲.۱k و حساب ارتش و سپاه ایران با ۱۱۰.۸k فالوئر و حساب رییس قوه قضاییه مسدود شده است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »