زیتون– صبح امروز حساب کاربری ابراهیم رئیسی٬ رییس قوه قضاییه در اینستاگرام٬ مجددا فعال شد.

طی روزهای گذشته کمپانی اینستاگرام صفحات مربوط به چندین تن از مقامات نظام٬ سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی را رسما مسدود کرد.

این تصمیم اینستاگرام پس از قرار گرفتن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا اتخاذ شده است.

روز دوشنبه این هفته٬ نام سپاه پاسداران به طور رسمی در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» آمریکا ثبت شد.

با این حال امروز گذشته از حساب ابراهیم رئیسی٬ حساب کاربری علی‌اکبر ولایتی مشاور آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله خامنه‌ای٬ دوباره فعال شدند.

عصر روز گذشته جواد جاویدنیا٬ معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور٬ گفت: «اتفاقات اخیر و مسدود شدن صفحه شخصی بسیاری از مسئولان ما در اینستاگرام بزرگترین بی‌احترامی به ملت ایران است.»

معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور در این رابطه گفت: «دولت اگر راهی بجز فیلترینگ دارد ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.»

پس از صفحه‌های سپاه پاسداران و قاسم سلیمانی صفحات اینستاگرام سرلشکر محمد جعفری، فرمانده سپاه و همچنین سرتیپ محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه مسدود شده است.

طی ساعات گذشته حساب‌های دیگر فرماند‌ه‌هان فعلی و قدیمی سپاه نیز بسته شد.

به گزارش «زیتون» تا این لحظه حساب کاربری سردار قاسم سلیمانی با ۸۸۸.۴k ٬ حساب سپاه پاسداران با ۳۹۲.۹k ٬ سرلشگر عزیز جعفری با ۳۷۴.۶k ٬ محمد باقر قالیباف با ۲۲۸k ٬ سرلشگر باقری با ۲۱۴.۸k ٬ سردار حاج سعیدقاسمی با ۱۴۰k و سردار موسی کمالی با ۲۴.۹k فالوئر مسدود شده است.

همچنین حساب سید عزت الله ضرغامى با ۱۴۶.۱k ٬ حساب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ۱۱۲.۱k و حساب ارتش و سپاه ایران با ۱۱۰.۸k فالوئر و حساب رییس قوه قضاییه مسدود شده است.

بازگشت به صفحه اول