زیتون– حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان مهندسی و برخی ماشین آلات سنگین این سازمان برای منحرف کردن جریان آب سیل و جلوگیری از ورود آن به عراق وارد خاک ایران شده‌اند.

سازمان حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی مهندسی این سازمان روز پنجشنبه برای منحرف کردن جریان سیل و حفاظت از مناطقی از عراق که احتمال آب گرفتگی در آنها می‌رود، وارد خاک ایران شده است.

در این بیانیه آمده است که ورود نیروهای حشد شعبی به خاک ایران به منظور حفاظت از مناطق عراق به خصوص شهر عماره مرکز استان میسان از ورود سیل است.

حشد شعبی همچنین اعلام کرد که این اقدام با هماهنگی دو دولت ایران و عراق انجام شده است.

نیروهای حشد الشعبی روابط نزدیکی با سپاه قدس، واحد برون مرزی سپاه پاسداران دارند.

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران نیز گزارش داده بود که کاروان «مقاومت اسلامی نُجباء» شامل ۱۰۰ خودروی سبک و سنگین است و از مرز مهران وارد خاک ایران شده.

سازمان الحشد الشعبی اخیرا اعلام کرده است که توانسته است ۱۰۰ شهر، شهرستان، ناحیه و روستا را از خطر سیلاب نجات دهد و ساکنان در معرض خطر سیلاب را به مکان امنی منتقل کند.

بارندگی‌های اخیر در عراق باعث شده، سدهای بزرگ این کشور در آستانه سر ریز شدن قرار بگیرند. وزارت آب عراق گفته، میزان آب‌های ذخیره شده در این سدها می‌تواند برای سال‌های آینده، آب عراق را تأمین کند

بازگشت به صفحه اول