ورود حشد الشعبی به خوزستان

زیتون– حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که یگان مهندسی و برخی ماشین آلات سنگین این سازمان برای منحرف کردن جریان آب سیل و جلوگیری از ورود آن به عراق وارد خاک ایران شده‌اند.

سازمان حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی مهندسی این سازمان روز پنجشنبه برای منحرف کردن جریان سیل و حفاظت از مناطقی از عراق که احتمال آب گرفتگی در آنها می‌رود، وارد خاک ایران شده است.

در این بیانیه آمده است که ورود نیروهای حشد شعبی به خاک ایران به منظور حفاظت از مناطق عراق به خصوص شهر عماره مرکز استان میسان از ورود سیل است.

حشد شعبی همچنین اعلام کرد که این اقدام با هماهنگی دو دولت ایران و عراق انجام شده است.

نیروهای حشد الشعبی روابط نزدیکی با سپاه قدس، واحد برون مرزی سپاه پاسداران دارند.

خبرگزاری فارس، نزدیک به سپاه پاسداران نیز گزارش داده بود که کاروان «مقاومت اسلامی نُجباء» شامل ۱۰۰ خودروی سبک و سنگین است و از مرز مهران وارد خاک ایران شده.

سازمان الحشد الشعبی اخیرا اعلام کرده است که توانسته است ۱۰۰ شهر، شهرستان، ناحیه و روستا را از خطر سیلاب نجات دهد و ساکنان در معرض خطر سیلاب را به مکان امنی منتقل کند.

بارندگی‌های اخیر در عراق باعث شده، سدهای بزرگ این کشور در آستانه سر ریز شدن قرار بگیرند. وزارت آب عراق گفته، میزان آب‌های ذخیره شده در این سدها می‌تواند برای سال‌های آینده، آب عراق را تأمین کند

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

 1. با سلام
  تا زمانی که حشد الشعبی و فاطمیون و غیره کمک نمیکردند اعتراض میشد که ایران در زمان جنگ و در مقابل داعش به عراق کمک کرد ولی الان که نیاز به کمک داره هیچ کس کمک نمیکنه……حالا هم که دارن کمک میکنن باز آه و ناله سر دادین……لامصب بگو با کدوم سازت باید برقصن
  درود بر سپاهیان مخلص و برادران عراقی و افغانی و لبنانی و پاکستانی و همه عزیزانی که مخلصانه و متواضعانه در جهت مقابله با سیل ویرانگر اخیر تلاش میکنند……خدا قوت

 2. با این سابقه ای که حکومت ولی امر مسلمین جهان دارد، و با آن حرفی که چندی پیش یکی از آخوندهای حکومتی زد (در این حدود) که اگر پشتیبانی نکنید حشد الشعبی و فاطمیون و زینبیون پاسداری خواهند کرد، این نمایش های خیابانی و حضور شبه نظامی جای اندیشه دارد.
  من بارها به دوستانی گفتم که بدنه سپاه و بسیج و اطلاعات شاید در آغاز درگیریهای حکومت با مردم مانند این چهل سال جلوی ملت بایستند ولی این ایستادگی دوام نخواهد داشت.
  ولی امر مسلمین جهان و دارودسته اش در دشمنی با ایرانیان و در چپاول و فساد و دروغگویی چنان خود را رسوا کرده اند که بدنه سپاه و بسیج و اطلاعاتی ها را بیدار کرده اند و به اندیشه واداشتند.
  این است که آن خودنمایی های حکومت محوری و نمایشهای بسیجی و سپاهی را در این ماجراها نمی بینیم.
  خامنه ای و سران سپاه و دوروبری هایش از شبه نظامیان خودساخته با هزینه مردم ایران در دیگر کشورها کمک میگیرند و نمایش میدهند ولی خیال باطلی در سر می پرورانند. همین بسیجیان و سپاهیان در روز که باید در کنار ملت همه اینها را از میان خواهند برداشت. امیدوارم اشتباه نکنم.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

پس از مرگ مشکوک رییسی در سقوط بالگرد، بار دیگر بازی تحریم/مشارکت در بین بخشی از نخبگان البته با طنینی متفاوتر از نمونه های پیشین، بالا گرفته است. روند صعودی و چشمگیر طرفداران تحریم در

ادامه »

انتشار یادداشتی از سوی استاد محمد مجتهد شبستری مرا بر آن داشت تا به دلیل علاقه به ایشان و حساسیت نسبت به آینده‌ی مردم

ادامه »

مرگ ابراهیم رییسی چیزی را در معادلات سیاسی ایران تغییر داده است که بدون لحاظ کردن آن رفتن بر روش

ادامه »