آخرین اخبار سیل در ایران

زیتون :عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با بیان اینکه در حال حاضر در کل خوزستان بیش از ۲۰۰ روستا به نوعی دچار آبگرفتگی شدند و بین ۹۶ تا ۱۰۰ موردشان غرق در آب هستند، گفت: مصوب کردیم افرادی که میتوانند ۳تا۴ ماه خانه اجاره کنند و دولت اجاره بها را پرداخت می‌کند.

Risultati immagini per ‫سیل در خوزستان‬‎

وزیر کشور در شرح آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده افزود که در اهواز، سوسنگرد، بستان، حمیدیه مردم مجبور شدند محل زندگی شان را ترک کنند. بیش از ۹۰ درصد روستاها در این منطقه تخلیه شدند.

او همچنینبا اشاره به ارسال گزارش نهایی خسارات به رییس جمهوری گفت: «روز چهارشنبه در دولت مورد بررسی و تصویب قرار می گیرند. یکی از نگرانی های بحق مردم تامین خسارات منازل و مزارع شان است که ما تامین خواهیم کرد.»

فضلی درباره اولویت های موجود در استان لرستان پس از سیل تاکید کرد: « اولویت اصلی کل منطقه لرستان راه و مواصلات است. سیل  برخی مقاطع جاده ها را  از بین برده است و احداث راه جدید زمانبر است. بسیاری از پلها از بین رفته است. به سپاه و وزارت راه ماموریت دادیم که پلهای موقت و متحرک بسازند و البته امکان ارتباط موقت ایجاد کرده ایم وگرنه خدمات رسانی سخت تر می شود. »

وی ادامه داد: مسئله دوم بحث لایروبی و رسوب زدایی از مساکن و منازل است، خیابان ها تاحدودی تمیز شده اما در خانه ها حتی تا ۱.۵ متر گل و لای است. نقش مردم در این زمینه و برای اصلاح آن بسیار موثر است،  اما با این حال این کار زمان زیادی می برد.

همچنین از اهواز خبر می‌رسد که با شکستن سیل‌بند عین‌۲ یک منطقه از این شهر به زیرآب رفته است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »