استاندارِ هتاکِ خوزستان را برکنار کنید

سعید رضوی‌فقیه

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای روحانی رئیس محترم جمهوری اسلامی؛

با سلام و احترام معروض می‌دارد اخیرا ویدئویی در فضاهای مجازی پخش شده که در آن استاندار خوزستان یکی از شهروندان شریف آسیب‌دیده از سیل را به صِرف اعتراضی ساده، مورد اهانت و اتهام قرار داده و به جای مرهم‌نهادن، نمک بر زخم او می‌پاشد. ظاهرا وی فراموش کرده عامل دولت مرکزی در منطقه است و دولت مرکزی نیز عامل مردم ایران از هر قومیت و زبان و مذهب. متاسفانه در حکومت مستقر حاضر که قرار بوده حکومت عدل علی علیه‌السلام باشد، تنها اسمی از آن قهرمان عدل و عقل باقی مانده و رسم‌ها عموما به خلاف عدالت و عقلانیت جاری‌ست و درشت گفتن و تندی‌کردن تبخترآمیز و بی ادبانۀ مسئولان و منسوبانشان با مردم نجیب و صبورمان امری بسیار فراگیر و عادی شده است.

 

 

جناب آقای روحانی،
من در این نامه برای حقوق تضییع‌شدهٔ خود چانه نمی‌زنم و تا به حال برای رفع هیچ‌یک از محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های غیر قانونی متعدد نه به شما و نه به مقامات بالاتر از شما شکایت نبرده و اظهار درخواستی نکرده‌ام، اما اینک با صراحت از شما خواهش می‌کنم برای دفاع از کرامت و حرمت خدشه‌دارشدهٔ یکی از شهروندان شریف و آسیب‌دیدهٔ ایران که به‌مثابه توهین به همۀ ایرانیان است، سریعا نسبت به عزل استاندار ریاکار بی‌مبالات و دلجویی از آن هم‌وطن گرامی و تمامی مردم خوزستان اقدام کنید. اقدام استاندار خاطی خوزستان در نوع خود اولین مورد نبوده و احتمالا آخرین مورد هم نخواهد بود اما شما وظیفه دارید با این مورد و موارد مشابه بعدی چنان برخورد کنید که درسی برای امروز و فردای همۀ کارگزاران دولت تحت مدیریتتان باشد.

جناب آقای رئیس جمهوری،
خودداری از توبیخ و عزل استاندار هتاک خوزستان و حتی تعلل و تاخیر در این کار بدان معناست که شما نیز به اینگونه رفتارها با مردم که ولی‌نعمت جمیع کارگزاران کوچک و بزرگ نظامند، رضایت دارید که ان‌شاء‌الله چنین نیست اما اگر خدای ناکرده چنین باشد در کمال احترام باید عرض کنم در این صورت تکلیف ما با شما روشن خواهد بود.

والسلام علینا و علی عباد الله الصالحین
نوزدهم فروردین ۱۳۹۸ خورشیدی
سعید رضوی فقیه

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

8 پاسخ

 1. وجود این لمپن های حاکم خود توهین به ملت ایران است و استاندار خوزستان هم یکی از آنان ، این موجود قصد توهین نداشته بلکه قصدش تقرب به رهبر جهان اسلام بوده است !

 2. آقای رضوی فقیه !
  چهل سال است که در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی هرچه فیلم میسازند بر نقش های منفی (دزد و آدمکش و خیانتکار و مانند اینها) نام ایرانی میگذارند و بر نقشهای خوب نام عربی ! در این همه مدت چنین رفتاری تصادفی نیست ! در همه این مدت تا توانستند به هرچه که نام و نشانی از ایران داشت توهین کردند و در راه تحقیر این مردم هیچ شرمی نکردند. توهین به نیاکان ما انگار دلیل تقوای اسلامی است !
  استاندار خوزستان پرورده چنین فضای حکومتی است.
  خود آقای روحانی نام ایرانی فریدون را بر خود نپسندید (که لیاقتش را نداشت).
  شما تاکنون کجا بودید که (تا جایی که میدانم) اعتراضی نکردیده اید؟
  این توهین ها و تحقیرها در این حکومت تازگی ندارد، روش جاری اینها است!

 3. آقای رضوی از شما بعیده با یک کلیپ نسبت به شخصیت و عملکرد استاندار اصلاح طلب که از پاک ترین اصلاح طلبان خوزستان است با عبارات ریاکار و … نام ببرید.
  انسان جایز الخطاس، اگه با معیار شما باشه که خود روحانی باید تا حالا چندبار برکنار شده باشه.
  شریعتی از باورمندان راستین خاتمی و موسوی است نه در حرف بلکه در عمل

 4. جناب آقای رضوی فقیه عزیز
  دراینجا من با شما موافقم وحیف که این آقای استاندار به اصطلاح انقلابی نام اش شریعتی است…! کاش دادگاهی ایشان را بجرم همین توهین محکوم نماید به خواندن
  حداقل ۵ کتاب مرحوم دکتر شریعتی…
  ونگهی وقتی رئیس جمهور ودیگر مسؤلین بارها اعلام کرده اند که قصد دارندبا تمام قوا درباسازی سوریه شرکت نمایند ویا همین چند روز پیش در مورد کشورعراق وساخت وساز هزاران خانه و صدها مدرس حرف میزنند آیا،حق من ایرانی نیست که بپرسم قبل از ساختن ۲۵۰هزارخانه در سوریه اول برای هموطنان زلزله زده وسیــل زده خانه و مدرسه بساز؟
  شخصا براین باورم که عزل استاندار گلستان آقای مناف هاشمی بدلیل اینکه در زمان وقوع سیل درمرخصی بوده یک امر شتابزده ونمایشی بوده زیرا مرخصی حق مسلم ایشان و خانواده اش بوده وحق هرکسی است که مرخصی برود، با پس اندازش بهرکجای جهان برود و…الخ
  لیکن آقای وزیرکشور ویا مافوقش اول باید به اتهام ایشان در شهرداری را بررسی میکردند که ظاهرا” چنین کاری آنجام نشد…!!!!!

 5. تازه از خواب بیدار شده اید. این داستان‌های چون حکومت عدل علی را هیچ کس دیگر باور نمیکند جز اصلاح طلبان.

  گر حکم شود که مست گیرند، در شهر هر آنچه هست گیرند.

 6. دکتر عزیز، عجب حجت را بر جناب روحانی تمام کرده ای! برادر نگاهی بر سابقه سخنان مشعشع این حضرت مخصوصا در جریان تیر ماه ۷۸ بیانداز تا بدانی کارگزار حکومت در خوزستان شاگرد کوچک این آقاست.

 7. میگ تو هم دلت خوشه ها . مرد حسابی چرا نمیپرسی این بابا چه جوری استاندار شده بعد گیر میدی به رفتارش. گر حکم کنند که مست گیرند در شهر هر آنکه هست گیرند .

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »