جلسه مجمع تشخیص مصلحت برای بررسی اف‌ای‌تی‌اف برگزار نشد

زیتون– با اینکه پیشتر اعلام شده بود که نخستین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۹۸ به بررسی اف‌ای‌تی‌اف خواهد پرداخت٬ این جلسه برگزار نشد.

مجید انصاری، عضو مجمع، امروز به ایلنا گفت: «بنا نبوده امروز جلسه مجمع تشخیص مصلحت برگزار شود.»

غلامرضا مصباحی‌مقدم، دیگر عضو مجمع تشخیص مصلحت، نیز به خبرگزاری مهر گفت زمان دقیق برگزاری جلسه مجمع برای بررسی نهایی لوایح اف‌ای‌تی‌اف هنوز مشخص نیست.

تصویب دو لایحه باقی‌مانده از چهار لایحه‌ای که دولت حسن روحانی در ارتباط با اف‌ای‌تی‌اف ارائه کرده با بحث‌ها و انتقادهای تند موافقان و مخالفان روبه‌رو شده و تصمیم‌گیری درباره آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شده است.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه‌ای با ویژه‌نامه نوروزی اعتماد که خلاصه‌ای از آن روز جمعه در رسانه‌های ایران بازتاب یافت، گفت: «اف‌ای‌تی‌اف در شرایط فعلی برای آینده روابط بانکی بسیار مهم است.»

لاریجانی همچنین با انتقاد از معترضان به این لوایح گفته است: «اگر خلاف منافع ملی بود، چرا سال ۸۶ تصویب کردید؟»

پیشتر محمدرضا تابش٬ نایب رییس فراکسیون امید مجلس٬ در مورد لزوم تصویب پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته بود: «ممکن است اثر وضعی عدم تصویب این لوایح و عدم پیوستن ما به FATF کمتر از اثری که جو روانی آنها به جا می گذارد باشد چرا که جو روانی حاصل از عدم تصویب باعث بوجود آمدن روحیه ناامیدی و یأس در جامعه می شود.»

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »