دستیار ارشد وزیر خارجه: روسیه امنیت اسرائیل را تضمین کرده است

زیتون– حسین‌ جابری انصاری٬ دستیار ارشد وزیر خارجه٬ تاکید کرد که «هیچ گاه روسیه در موضوع اسرائیل در کنار ایران نبوده است» و افزود که «روسیه امنیت اسرائیل را تضمین کرده است.»

او با اشاره به سخنان اخیر سرگئی ریابکوف مبنی بر اینکه «ایران می‌داند امنیت اسراییل اولویت ما است»٬ افزود: «اگر تاریخ چند دهه گذشته را مشاهده کنیم، اتحاد جماهیر شوروی سابق که روسیه میراث‌بر تاریخی آن است، اولین دولت در جهان (قبل از امریکا و انگلستان) است که موجودیت اسراییل را به رسمیت شناخت. این یک واقعیت تاریخی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.»

جابری انصاری در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد ادامه داد: «اینکه ایران و روسیه در سوریه یا در برخی مسائل منطقه‌ای دیگر همپوشانی و همکاری مبتنی بر منافع مشترک پیدا کرده‌اند، به معنای نفی اختلافات و تناقضات دیگر مابین ایران و روسیه نیست. در سوریه تا جایی که درگیری با جریان‌های تروریستی که می‌خواهند دولت مرکزی را ساقط کنند در جریان است، ایران و روسیه با یکدیگر همپوشانی منافع دارند. اگر موضوع دعوا در سوریه منازعه با اسراییل شد، هذا فراق بیننا و بینهم- بین ایران و روسیه جدایی ایجاد خواهد شد- این یک امر بدیهی و روشن است.»

پیشتر بنیامین نتانیاهو در نشست کابینه اسرائیل  در مورد نتایج سفر اخیرش به روسیه گفت: «در دیدار با پوتین با ایجاد کمیته مشترکی با روسیه و با مشارکت دیگر طرف‌های خارجی برای خارج کردن نیروهای خارجی از سوریه به توافق رسیدیم. ولادیمیر پوتین با خروج نیروهای خارجی که بعد از سال ۲۰۱۱ و با شروع جنگ داخلی وارد خاک سوریه شدند، موافق است.»

همچنین سخنگوی کاخ کرملین هم از تشکیل «کارگروه سوریه» توسط روسیه و اسرائیل به منظور «نابودی تروریسم و برقراری ثبات در سوریه» خبر داد.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. روسیه در هیچ امری در کنار ایران نبوده است ، الا ساختن نیروگاه اتمی بوشهر!
    قبلا برای ساخت چند نیروگاه دیگر و ساخت زیر دریایی هم توافقنامه امضا شده است ، حمایت لفظی روسیه هم مجانی نیست !!
    بیا سوته دلان گرد هم آئیم !!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جریان شناسی سیاسی در آستانه آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران با مرگ ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، قرار است طی چهار روز آینده ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ایران آغاز شود. این

ادامه »

اگر مجموعه ابهامات و تناقضات بی‌شمار و عیان «سانحه» سقوط هلیکوپتر حامل رییسی و امیرعبدالهیان، بیانگر واقعیت ماجرا باشد و عملاً طرح ترور و

ادامه »

۱- «پنجاه آمبولانس برده بودن. کلی ماشین و اتوبوس ول داده بودن توو جاده. به همه بیمارستانهای استان آماده باش

ادامه »