? زنده| شکایت اروپایی‌ها از برنامه موشکی ایران به شورای امنیت

 

شکایت اروپایی‌ها از برنامه موشکی ایران به شورای امنیت

سه کشور اروپایی عضو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، از برنامه موشکی ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کردند.
شبکه خبری العربیه، از قول خبرنگار خود در سازمان ملل متحد، مدعی شد که بریتانیا، فرانسه و آلمان، در نامه‌ای «شدید اللحن» به شورای امنیت، از فعالیت‌های موشکی ایران شکایت کردند. نمایندگی بریتانیا نامه را به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، رئیس شورای امنیت و اعضای کمیته برجام در این شورا ارسال کرده است.
العربیه مدعی شد این نامه، مورخ ۲۲ فوریه، توسط نمایندگان کشور‌های بریتانیا، فرانسه و آلمان در سازمان ملل امضا شده و این کشور‌ها در این نامه «به شدت» از رفتار‌های اخیر ایران ابراز گله‌مندی کرده‌اند.
در نامه کشور‌های اروپایی ادعا شده که ایران در زمینه موشک‌های بالستیک دارای قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای فعالیت‌هایی انجام داده است. علاوه بر این، چند مورد از آزمایش‌ها و فعالیت‌های بالستیکی ایران در نامه ذکر شده است. /فرارو


بازداشت معلمی که ۵ دانش‌آموز را با قاشق داغ سوزاند

محمد قیومی٬ دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد٬ از بازداشت معلم خاطی خبر داد که با قاشق داغ به پنج دانش آموز دبستانی صدمه بدنی وارد کرده بود.

به گفته او در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی در خصوص ایراد صدمه بدنی به دانش آموزان دبستانی توسط معلم، موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد٬ افزود که این دانش آموزان که در حیاط مدرسه مشغول سنگ پراکنی به یکدیگر بودند با تذکر معلم مواجه می‌شوند که در ادامه و در پی بی توجهی دانش آموزان، معلم خاطی قاشق را توسط سماور داغ کرده و روی گردن و دست دانش آموزان می‌گذارد.

قیومی ادامه داد که معلم خاطی در همان روز بازداشت شد و اقدامات لازم در زمینه بررسی سلامت روانی وی در حال انجام است. /ایسناوزیر دفاع: بنگاه‌های اقتصادی از نیروهای مسلح جدا می‌شوند

وزیر دفاع از اعلام اخباری درباره واگذاری بنگاه‌های اقتصادی نیروهای مسلح طی روزهای آتی خبر داد.

Risultati immagini per ‫امیر حاتمی‬‎

به گزارش ایسنا،  امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران درباره جدایی بنگاه های اقصادی از نیروهای مسلح گفت: ظرف دو سه روز آینده خبرهای خوبی در مورد جدایی بنگاه‌های اقتصادی از نیروهای مسلح منتشر می‌شود.

حسن روحانی هم دوشنبه در جمع مدیران وزارت کار، رفاه و تأمین اجتماعی گفته بود که رهبر جمهوری اسلامی بارها تاکید کرده‌ نیروهای مسلح باید دست از اقتصاد بردارند.وزیر نفت: بگردند تا بگردیم


قاسم سلیمانی: ظریف مسئول اصلی سیاست خارجی است

دو روز پس از استعفای وزیر امور خارجه ایران قاسم سلیمانی، فرمانده شاخه برون مرزی سپاه پاسداران، از ظریف  به عنوان «مسئول اصلی سیاست خارجی» نام برد.

Immagine correlata

سلیمانی گفته است که آقای ظریف همواره مورد تایید مقام‌های عالی حکومت به ویژه آیت‌الله علی خامنه‌ای بوده است.


پست اینستاگرامی جدید جواد ظریفروحانی استعفای ظریف را نپذیرفت

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران  اشتعفای وزیر امور خارجه را نپذیرفت.

حسن روحانی در پاسخ به نامه استعفای جواد ظریف نوشت: «پذیرش استعفای شما را بر خلاف مصالح کشور می دانم و با آن موافقت نمی کنم»
وی همچنین تاکید کرد:« تمام دستگاههای دولتی و حاکمیتی باید در هماهنگی کامل با وزارت خارجه باشند.»

متن نامه رییس‌جمهوری در مخالفت با استعفای ظریف

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر ظریف
وزیر محترم امور خارجه
سلام علیکم
?نامه استعفای مورخ ششم اسفندماه ۹۷ جنابعالی را دیدم. جنابعالی به حفظ شان و اعتبار وزارت امور خارجه ، و جایگاه شخص وزیر امور خارجه به عنوان بالاترین مقام مسوول در اجرای سیاست خارجی کشور ، قابل درک و مورد تایید اینجانب است.
?وزارت امور خارجه عهده دار روابط خارجی و زمینه ساز تحقق امنیت و منافع ملی است. لذا همانطور که بارها دستور داده ام تمامی دستگاه ها، اعم از دولتی و یا حاکمیتی ، باید در هماهنگی کامل با این وزارت ، در زمینه روابط خارجی باشند.
?از زحمات و تلاش های بی وقفه جنابعالی در دوران تصدی مسوولیت سنگین وزارت امور خارجه، در دولت یازدهم و دوازدهم قدردانی می کنم و از آنجا که شما را به تعبیر مقام معظم رهبری “امین، غیور ، شجاع و متدین” و در خط مقدم ایستادگی در برابر فشارهای همه جانبه آمریکا می دانم ، پذیرش استعفای جنابعالی را بر خلاف مصالح کشور می دانم و با آن موافقت نمی کنم.
?اینجانب نسبت به فشارهای وارده به دستگاه دیپلماسی کشور ، دولت و حتی رئیس جمهور منتخب مردم به خوبی آگاهم. ما به عهدی که با خدا و ملت بسته ایم ، تا پایان وفادار می مانیم و اطمینان دارم که به فضل الهی از این مرحله سخت عبور خواهیم کرد.
?موفقیت های وزارت امور خارجه فقط طی ماه های اخیر در مقابله با توطئه های آمریکا در نیویورک، وین ، بروکسل ، لاهه ، ورشو، مونیخ و … پیروزی های سیاسی در سطح منطقه ای و بین المللی قابل توجه بوده است. شادی و پایکوبی دشمنان قسم خورده این مردم همچون رژیم صهیونیستی، از استعفای جنابعالی بهترین گواه بر موفقیت “محمد جواد ظریف” و بزرگترین دلیل برای استمرار فعالیت شما در سمت “وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ” است. جنابعالی مورد اعتماد اینجانب و مجموعه نظام جمهوری اسلامی و به خصوص مقام معظم رهبری هستید. شما با قوت ، شجاعت و درایت به مسیر خود ادامه دهید که خداوند با بندگان صالح خود است.

حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران


حبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. میخواهند داریی ها را نقد کنند و حتی الامکان تبدیل به دلار و الفرار ، صبح اقا بیدار میشه و صدا میزند مصطفی ، میگویند دیشب با ریش تراشیده از مرز رد شدند !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »