واگذاری جزیره کیش به چین تکذیب شد

سازمان منطقه آزاد کیش واگذاری این جزیره به چینی‌ها را تکذیب کرده و گفته است عده‌ای به دنبال سوءاستفاده از حس وطن‌پرستی و ملی‌گرایی مردم هستند.

محمدرضا سعیدی، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش به صدا و سیمای کیش گفته است واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها کذب محض است.

او گفت: «طبق قوانین هیچ شخص حقیقی و حقوقی اجازه فروش زمین به خارجی‌ها را ندارد.»

حسن نوروزی، نماینده اصولگرای مجلس ایران روز چهارشنبه به حسن روحانی در باره آنچه واگذاری جزیره کیش به چینی‌ها خواند تذکر داد.

نوروزی خواهان آن شده بود تا دولت روحانی در رابطه با واگذاری کیش به دولت چین تجدیدنظر کند. /ایلناتورم ۴۰ درصدی در ایران

مطابق گزارش مرکز آمار ایران بهمن گذشته بیشترین میزان گرانی ماهانه را در سه سال اخیر داشته و شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی در این ماه نسبت به بهمن ماه بیش از ۴۰ درصد بالا رفته است.

مرکز آمار ایران در گزارش ماهانه خود درباره سطح قیمت کالاها و خدمات برای مصرف‌‎کنندگان می‌گوید شاخص کل قیمت نسبت به بهمن ماه سال گذشته ۴۲.۳ درصد بیشتر شده است.

بر این مبنا در ۱۲ ماهه منتهی به بهمن ۱۳۹۷، نرخ تورم ۲۳.۵ درصد بوده است. /ایسنا

 عمادالدین باقی: نشریه ضد دینی سعید امامی در خارج برای گرفتن فتوا علیه روشنفکران

عمادالدین باقی پژوهشگر و روزنامه نگار در بخش ششم گفت و گو با «پروژه تاریخ شفاهی ایران» گفت: «سعید امامی از مقام های وزارت اطلاعات با هدف گرفتن فتوا علیه روشنفکران، نشریه ای به نام «قند پارسی» را با محتوای ضد دینی در خارج از کشور منتشر می کرد که توسط بخش دیگری ازاطلاعات شناسایی و جلوگیری شد.» /ایرناحملات سایبری به پارلمان استرالیاکار جمهوری اسلامی بود

یک شرکت تحقیقاتی آمریکایی در زمینه حملات سایبری اعلام کرد که هکرهای مستقر در ایران و مسئول حملات سایبری به آمریکا و متحدان غربی‌اش، پشت یک رخنه کامپیوتری در پارلمان استرالیا و احزاب سیاسی این کشور در بهمن گذشته بودند.

چارلز یو، رئیس شرکت امنیتی سایبری «ریسکیوریتی»، به روزنامه وال استریت جورنال گفته است که حمله سایبری به پارلمان استرالیا با فعالیت یک عامل حکومت ایران به نام «موسسه مبنا» همخوانی دارد.

گفته می‌شود که موسسه مبنا با سپاه پاسداران ارتباط کاری دارد.

حملات بهمن‌ گذشته بخشی از کارزار جاسوسی بین‌المللی بود که شرکت‌های امنیت سایبری می‌گویند پارسال آغاز شد و عمدتا پنج کشور آمریکا، کانادا، بریتانیا، استرالیا و نیوزیلند را هدف قرار داد./رادیو فرداهواپیمای نروژی زمینگیر شده در شیراز ایران را ترک می‌کند

شرکت هواپیمایی نروژ اعلام کرد در چند روز آینده هواپیمای بویینگ ۷۳۷ مکس خود را که در ایران زمینگیر شده، از فرودگاه شیراز خارج می‌کند.

این هواپیمای نروژی ۲۳ آذرماه امسال با ۱۹۲ مسافر و خدمه هنگام پرواز از دوبی به اسلو یکی از ناحیه یکی از موتورها دچار نقض فنی شد و به ناچار در فرودگاه شیراز فرود آمد.

با این حال به دلیل تحریم‌های دولت ترامپ علیه ایران، این شرکت نتوانست قطعات یدکی برای پرواز هواپیمای خود را تامین کند.

به گزارش رویترز یک سخنگوی شرکت هواپیمایی نروژ روز چهارشنبه اعلام کرد این شرکت در چند روز آینده یک موتور تازه برای هواپیمای بویینگ تهیه می‌کند.امیر تتلو به ایران برمی‌گردد

امیر تتلو که چندی پیش از ایران خارج شده بود، در کانال تلگرامی خود نوشت که در روزهای آینده به ایران برمی گردد.

او دلیل خروجش از ایران را تکمیل کردن آلبوم جدیدش اعلام کرد.


اخبار روز گذشته را اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول