زیتون– مجتبی ذوالنوری٬ نماینده عضو جبهه پایداری مجلس٬ که به دنبال استیضاح رییس جمهوری است٬ گفت: «اگر ما به دنبال کودتا هستیم پس چرا بین ما اصولگراها در درون مجلس بر سر این موضوع تفرقه وجود دارد؟ کودتا با شورش و آشوب فرق دارد. شورش و آشوب سازماندهی ندارد اما کودتا سازمان خوشه‌ای دارد یعنی نباید در آن تفرق و اضطراب دیده شود.»

او در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت استیضاح به قوت خود ادامه دارد.

مجتبی ذوالنوری چند روزی است به دنبال طرح «عدم کفایت» رییس جمهوری٬ حسن روحانی٬ است.

فارس روز گذشته خبر داد که موفق شده تنها ۹ امضا برای استیضاح رییس جمهوری جمع کند.

ذوالنوری به این سوال خبرآنلاین که «با طرح استیضاح روحانی این شائبه وجود دارد که برخی مخالفان به دنبال ایجاد یک دولت نظامی هستند چقدر این موضوع صحت دارد؟» پاسخ داد: « غلط می کند کسی به دنبال دولت نظامی باشد و غلط زیادی می کنند کسانی که چنین حرفی را می زنند. چرند می گویند. عروس بلد نیست برقصد می گوید زمین کج است. من با چه کسی حرف زده ام که به دنبال دولت نظامی هستم؟ بنده طراح این استیضاح بودم. یک آدم عوضی در فضای مجازی گفته است از ذوالنور بپرسید پشت پرده های این طرح استیضاح و اتاق فکر آن چه کسانی هستند. چرا ذوالنور را انتخاب کرده‌اند. این فرد مشخص است که هم احمق است، هم بی اطلاع و هم بی تقوا.»

این نماینده مجلس ادامه داد: «بنده خودم تصمیم گرفتم چنین طرحی را به پیش ببرم؛ نه با یک نفر در درون مجلس و نه با یک نفر در بیرون مجلس مشورت نکرده‌ام. تشخیصم این بوده است که این کار را باید انجام دهم و انجام دادم. شما ببینید اگر قرار باشد کودتا باشد در کودتا سازماندهی وجود دارد.»

در همین رابطه محمود واعظی٬ رییس دفتر رییس جمهوری٬ در واکنش به مطرح شدن طرح استیضاح رییس جمهوری در مجلس با بیان اینکه این یک کار تبلیغاتی است، گفت: «این عده در مجلس با همه چیز مخالفت می کنند، ما به خاطر احترام به مجلس نمی خواهیم موضع روبروی مجلس بگیریم.»

بازگشت به صفحه اول