جمهوری اسلامی هیچ تنگنایی برای افزایش برد موشک‌های نظامی بر نمی‌تابد‎

زیتون– علی شمخانی٬ دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (سه شنبه) تاکید کرد که جمهوری اسلامی «هیچ‌ گونه تنگنای علمی و اجرایی» برای افزایش برد موشک‌های خود نداشته است.

او در ادامه گفت که تا کنون «صرفا بر اساس دکترین دفاعی خود اراده‌ای برای ارتقاء برد» موشک‌هایش ندارد.

یکی از دلایل خروج آمریکا از توافق برجام، فعالیت موشکی جمهوری اسلامی اعلام شده و مقام‌های اروپایی از جمله ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه نیز به جمهوری اسلامی هشدار داد‌ه‌اند در صورت بی‌نتیجه بودن گفت‌وگوها بر سر برنامه موشک‌های بالیستیک ایران، پاریس آماده است تا تحریم‌های تازه‌ای علیه تهران اعمال کند.

شمخانی در ادامه فضاسازی رسانه های غربی و اسرائیلی برای مرتبط نمودن برنامه های فضایی جمهوری اسلامی به توسعه توانمندی های موشکی را دادن آدرس غلط برای ایجاد انحراف در افکار عمومی عنوان کرد و افزود: «ایران هیچگونه تنگنای علمی و اجرایی برای افزایش برد موشک های نظامی نداشته و صرفا بر اساس دکترین دفاعی خود درکنار تلاش مستمر برای ارتقاء دقت، اراده ای برای ارتقاء برد موشکها ندارد.»

نماینده رهبر جمهوری اسلامی در شورای عالی امنیت ملی با اشاره به رویکرد تبلیغاتی جدید اسرائیل را «برای قدرت نمایی و منحرف نمودن افکار عمومی از فساد اخلاقی و اقتصادی موجود در هیئت حاکمه این رژیم انجام می شود» ادامه داد: «هیچ رسوائی برای رژیم صهیونیستی که مدعی داشتن قدرت اطلاعاتی برتر است، بالاتر از این نیست که هم زمان با هیاهوهای کودکانه متوجه شود که وزرای کابینه اش به منابع اطلاعاتی تبدیل شده اند و زیر پایش صدها کیلومتر تونل حفر شده و موشک های نقطه زن در دستان پرتوان رزمندگان مقاومت درغزه و لبنان آماده اند که حماقت احتمالیش را با جهنمی از آتش پاسخ دهند.‎»

پیشتر نیز جمهوری اسلامی با رد هرگونه مذاکره درباره برنامه موشکی خود، اعلام کرده‌اند که موشک‌های تولیدی‌ تهران، قابلیت حمل سلاح هسته‌ای ندارد و از این رو، ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل نیست.

قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد که پس از حصول توافق هسته‌ای وین در سال ۹۴ و با هدف تایید آن صادر شد، از ایران خواسته از توسعه موشک‌های بالیستیک که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند خودداری کند.

 

به اشتراک گذاری بر روی telegram
تلگرام
به اشتراک گذاری بر روی twitter
توییتر
به اشتراک گذاری بر روی facebook
فیس بوک
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
واتزاپ

3 پاسخ

 1. ما اعتراض داریم ! ایران یعنی چه ؟! ملت و ملی یعنی چه ؟! میهن و کشور یعنی چه؟! مگر ما برای اینها انقلاب کردیم؟! مگر ما برای اقتصاد و آبادانی کشور و بهبود وضع مردم انقلاب کردیم؟!
  شعارهای پیش از انقلاب خدعه بود برای فریب مردم فتنه گر اسلام (ایران سابق!) در جهت به دست آوردن حکومت و قدرت و ثروت در دست روحانیت معظم و ولی امر مسلمین جهان !
  آیا میراث امام راحل را فراموش کردید؟! آیا ولی امر مسلمین جهان امام خامنه ای را پای منقل مبارک فراموش کردید؟! نرمش قهرمانانه … !
  همه چیز برای مکتب و اسلام است! ملی و کشور و میهن و ایران نباید باشد ! تنها باید اسلام و مکتب باشد ، آنهم برای حکومت و قدرت و ثروت در دست ولی امر مسلمین جهان و دارو دسته اش !
  همه اسلام است و بالاتر از آن برای حفظ حکومت ( و ثروت) !
  هر کس هرگونه بهر شیوه مخالفت کند زنش بر او حرام است !

 2. «ایران هیچگونه تنگنای علمی و اجرایی برای افزایش برد موشک های نظامی نداشته و صرفا بر اساس دکترین دفاعی خود درکنار تلاش مستمر برای ارتقاء دقت، اراده ای برای ارتقاء برد موشکها ندارد.»

  حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش: به دستور رهبر حالت تهاجمی در دستور کار نیروهای مسلح قرار گرفته.

  سردار خبر ندارند که افند جای پدافند را گرفته و دکترین دفاع مالیده

 3. پس چگونه میخواهیم پرچم اسلام را بالای کاخ های سفید و کرملین بزنیم ، فقط با قایق های تندرو ؟!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

یادداشت روز

اندیشه

آخرین مطالب