زیتون– احمد جنتی٬ رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان٬ امروز با اشاره به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر اینکه اگر آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم، گفت: «باید از مسئولین گله کرد که چرا این کار را نکردند و در نهایت هم باید این کار را بکنند.»

اردیبهشت ماه امسال دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا٬ رسما کشورش را از توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی خارج کرد. او فرمانی را امضا کرد که بنا بر آن تحریم‌های هسته‌ای ایران که بر اساس برجام تعلیق شده بود، طی یک دوره زمانی بر گشت.

پیش از آن رهبر جمهوری اسلامی تهدید کرده بود که در صورت اینکه آمریکا برجام را پاره کند٬ ایران برجام را به آتش خواهد کشید.

امری که رخ نداد و جمهوری اسلامی تمامی تلاش خود را برای «در چارچوب» برجام نگه داشتن اروپا انجام دادند.

احمد جنتی در این رابطه گفت: « اروپایی‌ها از آمریکایی‌ها بدتر هستند یا اگر هم بدتر نباشند، هم بهتر نیستند.»

رییس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد کهبرخی خیال می‌کنند آمریکا  که از برجام کنار کشید، می‌توانند به اروپایی‌ها تکیه کنند، در حالی که اروپایی‌ها امروز و فردا می‌کنند و کاری به نفع ما نخواهند کرد.

به گفته جنتی در چنین شرایطی دل بستن به اروپا، سفاهت می‌خواهد.

او در ادامه با ادعای اینکه «جوانان ما آمده شهادت هستند»٬ این موضوع را اولین و بالاترین دستاورد انقلاب خواند.

دبیر شورای نگهبان دستاوردهای مادی انقلاب را قابل توجه دانست و افزود: «با این حال اهمیت اصلی این است که فضا برای ملحق شدن نسلی دیگر به شهدای کربلا فراهم شد. مدافعان حرم هم نیز با آرزوی شهادت قدم در مسیر می‌گذارند. الان هم همان روحیه وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد، جوانان ما آماده شهادت هستند.»

بازگشت به صفحه اول