رییس مجلس خبرگان رهبری: باید برجام را آتش می‌زدیم

زیتون– احمد جنتی٬ رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان٬ امروز با اشاره به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر اینکه اگر آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم، گفت: «باید از مسئولین گله کرد که چرا این کار را نکردند و در نهایت هم باید این کار را بکنند.»

اردیبهشت ماه امسال دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا٬ رسما کشورش را از توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی خارج کرد. او فرمانی را امضا کرد که بنا بر آن تحریم‌های هسته‌ای ایران که بر اساس برجام تعلیق شده بود، طی یک دوره زمانی بر گشت.

پیش از آن رهبر جمهوری اسلامی تهدید کرده بود که در صورت اینکه آمریکا برجام را پاره کند٬ ایران برجام را به آتش خواهد کشید.

امری که رخ نداد و جمهوری اسلامی تمامی تلاش خود را برای «در چارچوب» برجام نگه داشتن اروپا انجام دادند.

احمد جنتی در این رابطه گفت: « اروپایی‌ها از آمریکایی‌ها بدتر هستند یا اگر هم بدتر نباشند، هم بهتر نیستند.»

رییس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد کهبرخی خیال می‌کنند آمریکا  که از برجام کنار کشید، می‌توانند به اروپایی‌ها تکیه کنند، در حالی که اروپایی‌ها امروز و فردا می‌کنند و کاری به نفع ما نخواهند کرد.

به گفته جنتی در چنین شرایطی دل بستن به اروپا، سفاهت می‌خواهد.

او در ادامه با ادعای اینکه «جوانان ما آمده شهادت هستند»٬ این موضوع را اولین و بالاترین دستاورد انقلاب خواند.

دبیر شورای نگهبان دستاوردهای مادی انقلاب را قابل توجه دانست و افزود: «با این حال اهمیت اصلی این است که فضا برای ملحق شدن نسلی دیگر به شهدای کربلا فراهم شد. مدافعان حرم هم نیز با آرزوی شهادت قدم در مسیر می‌گذارند. الان هم همان روحیه وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد، جوانان ما آماده شهادت هستند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. چنین آدم عقب افتاده ای طرف اعتماد رهبر و رئیس مجلسی است که باید رهبر را برگزیند و بر کار او نظارت کند تا اگر از شرایط رهبری افتاد برکنارش کند، باید کاندیداهای ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس را تایید کند ، درستی انتخابات را تایید کند، مصوبه های مجلس را تایید کند تا قانون شود، و … !
    این آدم خیال میکند با آتش زدن برجام اثرش از بین میرود !
    گرچه یک آدمی چون ترامپ هم آن را کنار گذاشت و اعتبار ریاست جمهوری امریکا و تعهداتش را زیر پا نهاد !

  2. قیاس به نفس میفرمایند ، جوانان ما به همان اندازه اماده شهادت هستند که جنتی آماده رحلت !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »