رییس مجلس خبرگان رهبری: باید برجام را آتش می‌زدیم

زیتون– احمد جنتی٬ رییس مجلس خبرگان رهبری و دبیر شورای نگهبان٬ امروز با اشاره به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر اینکه اگر آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم، گفت: «باید از مسئولین گله کرد که چرا این کار را نکردند و در نهایت هم باید این کار را بکنند.»

اردیبهشت ماه امسال دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا٬ رسما کشورش را از توافق هسته‌ای میان ایران و شش قدرت جهانی خارج کرد. او فرمانی را امضا کرد که بنا بر آن تحریم‌های هسته‌ای ایران که بر اساس برجام تعلیق شده بود، طی یک دوره زمانی بر گشت.

پیش از آن رهبر جمهوری اسلامی تهدید کرده بود که در صورت اینکه آمریکا برجام را پاره کند٬ ایران برجام را به آتش خواهد کشید.

امری که رخ نداد و جمهوری اسلامی تمامی تلاش خود را برای «در چارچوب» برجام نگه داشتن اروپا انجام دادند.

احمد جنتی در این رابطه گفت: « اروپایی‌ها از آمریکایی‌ها بدتر هستند یا اگر هم بدتر نباشند، هم بهتر نیستند.»

رییس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد کهبرخی خیال می‌کنند آمریکا  که از برجام کنار کشید، می‌توانند به اروپایی‌ها تکیه کنند، در حالی که اروپایی‌ها امروز و فردا می‌کنند و کاری به نفع ما نخواهند کرد.

به گفته جنتی در چنین شرایطی دل بستن به اروپا، سفاهت می‌خواهد.

او در ادامه با ادعای اینکه «جوانان ما آمده شهادت هستند»٬ این موضوع را اولین و بالاترین دستاورد انقلاب خواند.

دبیر شورای نگهبان دستاوردهای مادی انقلاب را قابل توجه دانست و افزود: «با این حال اهمیت اصلی این است که فضا برای ملحق شدن نسلی دیگر به شهدای کربلا فراهم شد. مدافعان حرم هم نیز با آرزوی شهادت قدم در مسیر می‌گذارند. الان هم همان روحیه وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد، جوانان ما آماده شهادت هستند.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

2 پاسخ

  1. چنین آدم عقب افتاده ای طرف اعتماد رهبر و رئیس مجلسی است که باید رهبر را برگزیند و بر کار او نظارت کند تا اگر از شرایط رهبری افتاد برکنارش کند، باید کاندیداهای ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس را تایید کند ، درستی انتخابات را تایید کند، مصوبه های مجلس را تایید کند تا قانون شود، و … !
    این آدم خیال میکند با آتش زدن برجام اثرش از بین میرود !
    گرچه یک آدمی چون ترامپ هم آن را کنار گذاشت و اعتبار ریاست جمهوری امریکا و تعهداتش را زیر پا نهاد !

  2. قیاس به نفس میفرمایند ، جوانان ما به همان اندازه اماده شهادت هستند که جنتی آماده رحلت !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

بسیاری از شهروندان و بازیگران اقتصادی اعم از مصرف‌کننده، سرمایه‌گذار، تولیدکننده از خود می‌پرسند که چرا با هر تکانه در بازار ارز، قیمت‌ها در بازار کالا و خدمات هم جهش پیدا می‌کند؟ چنین پدیده‌ای ناشی

ادامه »

«دحترِ هفت-هشت ماهه‌ای سرش را گذاشته است روی شانه‌ی چپِ مادر، سرش روی شانه‌ی راست‌ش خم شده است و پنداری خوابیده است. دخترِ هشت

ادامه »

در طول دورانی که خامنه‌ای رهبری جمهوری اسلامی را در دست گرفته است ایران رو به ویرانی رفته و جمهوری

ادامه »