قلاده‌های طلا؛ تایید آیت‌الله خامنه‌ای و انتقاد وزارت اطلاعات

زیتون– شب گذشته خبرگزاری ایسنا به نقل از یک یک مقام آگاه در وزارت اطلاعات در پی بازپخش فیلم «قلاده‌های طلا» از رسانه ملی نوشت: «متأسفانه امسال هم رسانه ملی علی‌رغم تذکراتی که در سال‌های قبل داده شده بود، این فیلم را پخش کرد.»

فیلم «قلاده‌های طلا» در مورد رخدادهای سال ۱۳۸۸ و «نفوذ عوامل خارجی» در جریان اعتراضات و وزارت اطلاعات است؛ فیلمی پرحاشیه که با واکنش‌هایی در مورد ساخت آن، حامیانش و نحوه پخش آن روبه‌رو شده‌است.

این فیلم بارها توسط صدا و سیما بازپخش شده است.

اما روز گذشته ایسنا نوشت که به گفته این مقام آگاه «پرداختن هنری به ماجرای فتنه سال ۸۸ » از منظر وزارت اطلاعات «اقدام ارزشمندی است» اما متاسفأنه «بخش‌هایی از فیلم که مرتبط با وزارت اطلاعات است، سراسر دروغ‌پردازی و مشحون از تهمت‌های ناروا به مجموعه سربازان گمنام امام زمان (عج) می‌باشد.»

این مقام آگاه همچنین خبر از آن داد که «کارگردان فیلم جزو پرسنل وزارت اطلاعات بوده و به هر دلیل از این وزارتخانه منفصل شده است.»

در مقابل ابولقاسم طالبی٬ کارگردان فیلم٬ طی رشته توییتی مدعی شد که  از دفتر رهبر جمهوری اسلامی با او تماس گرفته‌اند و به نقل از آیت‌الله علی خامنه‌ای گفته‌اند «آفرین، دست شما درد نکند».

https://twitter.com/Talebi_Cinema/status/1079452916505669632?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1079452916505669632%7Ctwgr%5E363937393b70726f64756374696f6e&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiofarda.com%2Fa%2Ftalebi-on-golden-collars-movie%2F29684875.html

او در ادامه مدعی شد که که شب نهم دی ماه از دفتر آیت‌الله خامنه‌ای با او تماس گرفته‌اند تا پیام رهبر جمهوری اسلامی را به اطلاعش برسانند: «دیشب مجددا فیلم شما را از شبکه افق دیدم آفرین آفرین آفرین؛ دست شما درد نکند از قول من به بازیگران سلام برسانید».

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

 1. هر داستانی دو روایت دارد. روایت طالبی سراسر دروغ و دغل است. بدیهی است خامنه‌ای روایت درست ماجرا را قبول ندارد و از مواجهه با حقیقت گریزان است.
  آفرین آفرین آفرین. بمان و برای ادامه‌ی سلطنت ما عرعر کن

 2. باید هوای این چند نفر حواری باقیمانده را داشت ، وگرنه این فیلم قبلا هم چندین بار از سیمای اسلام پخش شده بود . آقا تازه به ارزش هنری آن پی برده اند ؟!!

 3. ۱. آن قسمت که درباره وزارت اطلاعت بوده سراسر دروغ و تهمت بوده ! آن قسمت های دیگر که درباره مردم بوده سراسر راست بود !
  این حرف رابرای کارگردان یا سازنده فیلم «معنی» دارد. اینها یکدیگر را خوب میشناسند !
  مثل اندرز دادن رفسنجانی به خامنه ای و از امام (ره) دلیل آوردن است ! هردو طرف میدانند معنی حرف و هدفشان چیست و امام را هم خوب میشناسند !
  ۲. اگر از دفتر ولی امر مسلمین جهان چنین تلفنی نزده بودند او جرأت نمیکرد بگوید از طرف حضرت اقای اینطور گفتند !
  ۳. اگر اینها را اندکی خرد بود کار کشور به اینجا نمیرسید که مردم حسرت روزگار شاه را بخورند.
  ۴. نمیدانم این روزها چرا پیامها را نشان نمیدهند ! خبری اگر هست به ما هم بگویید !

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

هر تحولی در آینده ایران ناظر به برخورد با دستگاه سرکوب است و نه شخص رهبر دوم که ویترین و نماد مشروعیت‌بخش بدان است. شعارهای هوشمندانه مردم در نفی دیکتاتوری که در شعار «مرگ بر دیکتاتور» تبلور یافته است، دقیقاً ناظر به همین ساختار سرکوب است و نه شخص

ادامه »

آری ای پیامبر بزرگ! آن‌چه عرض شد گوشه ناچیزی از تحریف دینی است که قرار بود پیام رستگاری و شکوفایی باشد اما به دلیل برداشت‌های کج شخصی به قفسی مبدل شده که دست کم در ایران ۸۰ میلیون انسان در آن اسیرند. حال شما بفرمایید ، آیا ما باید در سوگ غمناک رحلت شما ناله سر دهیم ؟ یا شما باید به زندگی دردآوری که ما بدان مبتلا شده ایم اشک بریزید؟…

ادامه »

به سرکوب‌گران مستبد امروز ایران می‌گویم تیر اندازی به سوی مردم معترض جنایت است. تفنگ‌های خود را زمین بگذارید به مردم بپیوندید. اگر چنین جرأت و جسارتی در خود نمی‌بینید لا‌اقل از فرمان مافوق خود تمرد و از دستور آنان سرپیچی کنیم. بدانید در مقابل مردم که صاحبان این کشورند، ایستادن و به گلوله‌بستن آنان عاقبت سوء و بسیار نکبت‌باری برایتان خواهد داشت. این نظام اصلاح‌ناپذیر دیر یا زود سقوط می‌کند…

ادامه »