زیتون– دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد امروز ضمن تعطیل کردن کلاس‌های درس٬ تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در حادثه تصادف در محوطه داخل دانشگاه علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد که روز سه‌شنبه چهارم دی ماه روی داد، ۱۰ تن کشته و ۲۸ نفر مجروح شدند.

 

به گفته دادستان تهران تاکنون دو نفر بازداشت شده و دو تن از مسئولان دانشگاه آزاد از سوی مقامات قضایی احضار شده‌اند. تحقیقات این پرونده همچنان ادامه دارد.

این دانشگاه روزهای چهارشنبه و پنج شنبه را تعطیل کرده بود.

امروز (شنبه)٬ در اولین روز کاری دانشگاه پس از حادثه واژگونی دانشگاه٬ دانشجویان در محل پارکینگ دانشگاه تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات در اعتراض به کشته شدن هم‌دانشگاهی‌هاشان شعارهای «مسئول بی‌لیاقت! استعفا! استعفا!» و «مسئول بی‌لیاقت! محاکمه! محاکمه!»٬ سر دادند.

روزنامه ایران نوشته است که اعتراض دانشجویان به کم‌کاری مسئولان در پی حادثه واژگونی اتوبوس بوده و دانشجویان با سر دادن شعار «ولایتی، ولایتی استعفا» خواستار برکناری مسئولان دانشگاه آزاد شده‌اند.

خبرگزاری ایرنا، شمار تجمع‌کنندگان را صدها تن اعلام کرده و می‌گوید آنها به «بی لیاقتی مسئولان دانشگاه در حفظ جان دانشجویان» معترض هستند. این گزارش یادآوری کرده که در تجمع امروز شماری از دانشجویان سانحه‌دیده نیز حضور دارند.

خبرگزاری ایلنا به نقل از یکی از دانشجویان نوشته است: «خواستار استعفای مسئولانی هستیم که باعث مرگ تعدادی از دانشجویان شدند.»

علی اکبر ولایتی رییس هیات امنا و محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هستند. دانشجویان در شعارهایی خواهان استعفای این دو هم شده‌اند.

بازگشت به صفحه اول