بازداشت ۲ پیمانکار و احضار ۲ مسئول دانشگاه علوم‌وتحقیقات

جعفری دولت آبادی از بازداشت ۲ نفر از پیمانکاران و مسئول تاسیسات در راستای بررسی ابعاد حادثه تصادف اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه آزاد خبر داد.

عباس جعفری دولت آبادی در رابطه با بررسی قضایی آخرین وضعیت حادثه تصادف دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات گفت: «دو نفر از معاونین بنده پیگیر این موضوع هستند.»

او افزود که بر اساس اعلام بازپرس ، هیات ۷ نفره ای پیگیر این موضوع هستند و ابعاد مختلف را بررسی می کنند.

دولت آبادی از بازداشت چندین نفر در رابطه با این حادثه خبر داد و گفت: «۲ نفر از پیمانکاران، مسئول تاسیسات بازداشت شدندو ۲ نفر هم احضار شدند و قرار است تا فردا مراجعه کنند.»

دادستان تهران تصریح کرد: «قرار است بررسی شود که آیا اتوبوس بیمه بوده و اینکه چه مشکلاتی وجود داشته است. حادثه وقتی تشدید می شود که اتوبوس به مخل تاسیسات آب برخورد می کند.» /مهر


افزایش تعداد کشته شدگان حادثه واژگونی اتوبوس به ۹ نفر

صابریان٬ رییس اورژانس تهران٬ از افزایش تعداد کشته شدگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات به ۹ نفر خبر داد.

به گفته صابریان یکی دیگر از مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم و تحقیقات تهران که در بیمارستان رسول اکرم بستری بود جان خود را از دست داد.

نام این فرد را سارا رادمنش اعلام کرد. /ایسنا

 


دستگیری اعضای شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی

روابط عمومی وزارت اطلاعات خبر داد که اعضای «شبکه نفوذ در سیستم بانکی و ارزی کشور» را در استان‌های سیستان و بلوچستان، تهران، مازندران، قم، کرمان و اصفهان دستگیر کرده است. در این اطلاعیه شمار دستگیرشدگان ۱۷ نفر اعلام شده است.

وزارت اطلاعات تاکید کرد «این شبکه به بهانه انجام واردات کالا، با اسناد غیرواقعی و جعلی به ثبت سفارش واردات کالا اقدام می‌کردند و بدون آن که قصد واردات کالا داشته‌باشند، ارزهای دولتی را به مقصد دلخواه خود حواله می‌کردند و پس از آن، ارزها را به قیمت آزاد فروخته و از مابه‌التفاوت حاصله سودجویی می‌کردند.»

این وزارتخانه می‌افزاید ۸۷ شرکت صوری شناسایی و تعداد زیادی اسناد و مهرهای جعلی مربوط به شرکت‌های داخلی و خارجی نیز کشف و از خروج ۳۰۰ میلیون یورو ارز دولتی، جلوگیری شده است.


 

 


۱۲.۵ میلیون ایرانی از اختلال روانی رنج می‌برند

علی اسدی٬ معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر پایه آخرین پژوهش‌ها، میزان شیوع اختلالات روانپزشکی در کشور ۲۳.۶ درصد است که حدود ۱۲.۵ میلیون نفر از جمعیت گروه سنی ۱۵ تا ۶۴ سال ایران از یکی اختلالات روانپزشکی رنج می‌برند.

او افزود: «باید این افراد شناسایی شوند و با مداخله کارشناسان حوزه سلامت روان در مراکز خدمات سلامت تحت درمان قرار گیرند.»

معاون دفتر سلامت روانی وزارت بهداشت شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی در کشور را افسردگی با شیوع ۱۲.۷ درصد و اضطراب ۱۵.۶درصد ذکر کرد و گفت: برای جلوگیری از تشدید این اختلالات هم برای افراد در معرض آسیب و دیگر شهروندان برنامه‌های آموزشی برای والدین ، کودکان و نوجوانان با موضوع مهارت‌های زندگی و فرزند پروری برنامه‌ریزی‌شده است. /ایلنا


 

 


 


ذخیره اسکناس ارزی کشور ابتدای امسال صفر شد

حسن روحانی٬‌ رییس جمهوری٬ امروز در جریان تقدیم لایحه بودجه به مجلس٬ گفت: «شاید برخی ندانند اما در ابتدای سال جاری در شرایطی قرار گرفتیم که ذخیره اسکناس ارزی کشور صفر شد.»

ابتدای سال جاری شمسی اقتصاد ایران دچار شک شد و تنها طی چندماه نرخ برابری ریال ایران در مقابل ارزهای خارجی سقوط جدی کرد. /ایلنا


 


بودجه سال ۹۸ را برای بررسی به مجلس ارائه شد

صبح امروز (سه شنبه) حسن روحانی، رییس جمهوری٬ بودجه سال ۹۸ را برای بررسی و تایید به مجلس شورای اسلامی برد.

حسن روحانی در همین روز در صحن مجلس سخنرانی کرد و گفت که حوادث دی‌ماه سال گذشته در ایران باعث شد تا «آمریکایی‌ها با برداشت غلط و تصور ناروا اواخر دی‌ماه موضع‌گیری جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران و توافق هسته‌ای اعلام کنند».

او همچنین بر دو نکته تاکید کرد: «یکی این که اگر بار بودجه بر دوش نفت نبود، حتماً اثر تحریم کمتر بود و دیگر این که برای نجات از فساد و رانت، هیچ راهی جز شفافیت نداریم».

به گفته رییس جمهوری، دولت او موفق به مقابله با آثار تحریم‌های آمریکا شده و وضعیت «بانک مرکزی از لحاظ اسکناس از هر روزی بهتر است.» /ایرنا


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

بازگشت به صفحه اول