?زنده| دبیر شورای فضای مجازی: جایگزین داخلی اینستاگرام شکل گرفت

 

دبیر شورای فضای مجازی: جایگزین داخلی اینستاگرام شکل گرفت

بوالحسن فیروزآبادی٬ دبیر شورای عالی فضای مجازی٬ از درخواست مذاکره با شبکه اجتماعی اینستاگرام برای حفاظت از اطلاعات کاربران ایرانی خبر داد و گفت: «البته اکنون جایگزین مشابه داخلی این شبکه اجتماعی شکل گرفته است.»

ابوالحسن فیروزآبادی افزود: «ما از اینستاگرام خواسته‌ایم که با آنها صحبت داشته باشیم اما هنوز صحبتی صورت نگرفته است. وی یادآور شد: درباره اینستاگرام مکاتبات اولیه صورت گرفته ولی هنوز قراری نگذاشته‌ایم البته ما دنبال این هستیم که جایگزینی برای این شبکه داشته باشیم و باید گفت که جایگزین مشابه داخلی شکل گرفته است.»

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از جامعه مذهبی کشور درباره اینستاگرام مشکل دارند. اثرگذاری خودشان را هم دارند و صدایی دارند که شنیده می‌شود، اضافه کرد: «من معتقدم باید پلتفرم بهتر و کامل‌تری بدهیم چون پلتفرمی مثل اینستاگرام متعلق به ۱۰ سال قبل است که تازه به نتیجه رسیده است‌. در عین حال، ‌چیزی که ما الان ارائه کنیم ۳ سال دیگر به نتیجه می‌رسد و بالغ می‌شود لاجرم تا آن زمان، چیزی که ما ارائه کنیم نسبت به اینستاگرام خیلی بهتر خواهد بود.» /ایران

 


 

 


 


احضار نمایندگان سراوان و زاهدان به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

همزمان با انتقاد ناصر مکارم شیرازی، مرجع تقلید شیعه، از درگیری نماینده سراوان در مجلس و یک کارمند گمرک، یک عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس خبر داد که این نماینده و همچنین نماینده‌ای که جلسه «غیرعلنی»مجلس در اینباره را فیلمبرداری کرده بود به این هیئت احضار شده‌اند.

علیرضا سلیمی، عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، خبر داد که این هیئت روز سه‌شنبه، ۴ دی، موضوع درگیری نماینده سروان و کارمند گمرک و همچنین فیلمبرداری از جلسه «غیرعلنی» مجلس در اینباره را بررسی می‌کند.

او همچنین گفت که در این جلسه پس از شنیدن سخنان نماینده سروان و نیز گفته‌های نماینده زاهدان که از جلسه مجلس فیلمبرداری کرده بود، تصمیم‌گیری می‌شود.

سخنان آقای سلیمی در حالی بیان شده که مسعود پزشکیان، رئیس هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، روز یک شنبه گفته بود که نماینده سراوان، «عذرخواهی کرده» و نیازی به حضور او در این هیئت نیست.

با این حال بهروز نعمتی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، روز دوشنبه گفت که هیئت رئیسه روز دوشنبه این موضوع را بررسی کرده است. /تسنیم

 


 

 


 

یک نماینده مجلس: طرح «کودک همسری را همچنان پیگیری خواهیم کرد

طیبه سیاووشی٬ نماینده مجلس٬ درباره رد طرح کودک همسری در کمیسیون قضایی گفت: «این طرح رد شده است و گزارش رد آن را هم در صحن مجلس قرائت خواهیم کرد و بر اساس آئین‌نامه پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.»

این نماینده مجلس تاکید کرد: «ما یک اصلاحیه حداقلی را درباره ممنوعیت ازدواج زیر کودکان ۱۳ سال ارائه دادیم و اصلا بحث افزایش سن ازدواج را مطرح نکردیم که متاسفانه رأی نیاورد.»

او ادامه داد: «گفته می‌شود این کار خلاف شرع و عرف است زیرا دختران بعد از ۹ سالگی می‌توانند با رأی دادگاه و ولی قهری ازدواج کنند.»

سیاووشی درباره نظر مراجع تقلید درخصوص این طرح گفت: «قبلا در خصوص این طرح با مراجع دیدار داشتیم و فتوای آن را هم گرفته‌ایم قطعا تمام تلاش خودمان را برای به کار خواهیم بست.» /ایسنا


نماینده وزیر کار: آزادی ۲۰ کارگر زندانی فولاد اهواز

کریم یاوری٬ نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی٬ در پیگیری پرونده واحدهای تولیدی مشکل دار از آزادی ۲۰ کارگر زندانی فولاد اهواز خبر داد.

کریم یاوری ادامه داد: «برحسب دستور ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیگیری آزادی کارگران زندانی رسیدگی به وضعیت کارگران زندانی فولاد اهواز ادامه دارد.»

او افزود: «تاکنون ۲۰ نفر از کارگران زندانی فولاد اهواز آزاد شده اند و ۱۰ کارگر زندانی این واحد تولیدی که به دلیل اعتراض های صنفی بازداشت شده بودند نیز تا پایان هفته آزاد خواهند شد.» /ایلنا


 


 

آخرین وضعیت آیت الله هاشمی شاهرودی

در حالی که برخی رسانه‌ها خبر در گذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تکذیب کردند٬ یکی از اعضای تیم پزشکی آیت الله هاشمی شاهرودی به خبرنگار فارس گفت: از لحاظ پزشکی امکان حیات ایشان وجود ندارد اما خبر فوت را باید خانواده ایشان اعلام کنند.

 


هاشمی شاهرودی درگذشت

محمود هاشمی شاهرودی امروز در سن ۷۰ سالگی درگذشت.

علت فوت بیماری شدید او اعلام شده است.

آیت الله شاهرودی ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت و قبل از این سمت های ریاست قوه قضاییه و عضویت در شورای نگهبان را در سابقه خود داشت.

در ماه های اخیر بیماری او اعلام عمومی شده بود و به دلیل بیماری سخت، از حضور در جلسات مجمع تشخیص و برنامه های عمومی خودداری می کرد.


خبرهای روز گذشته را از اینجا بخوانید

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »