شرح دفتر اول مثنوی مولوی توسط عبدالکریم سروش در دانشگاه استنفورد

زیتون- عبدالکریم سروش، مثنوی پژوه نامدار معاصر، پس از سالها، شرح مثنوی مولوی را از سر گرفت.
به گزارش «زیتون»، کلاس های این روشنفکر دینی، در دانشگاه استنفورد آمریکا برگزار می شود و به دفتر اول مثنوی معنوی اختصاص دارد.
عبدالکریم سروش در سایت خود با یادآوری برگزاری شرح دفتر دوم و سوم مثنوی در دانشگاه الهیات تهران، نوشت که «در این فرصت تازه به شرح دفتر اول خواهم پرداخت ودرحد طاقت پرده از اسرار این صحیفه الهامی معنوی بر خواهم داشت، بعون الله»

این متفکر دینی که امکان حضور و تدریس در دانشگاههای ایران را ندارد، کلاس« سلوک دیندارانه در دنیای مدرن»  را  نیز  در دانشگاه استنفورد برگزار می کند.

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در در مصاحبه ای با برنامه دید در شب گفته بود :
خیلی‌ها را ما خودمان هل دادیم. آقای سروش را ما هل دادیم. آقای کدیور را ما هل دادیم. ممکن است ما با خیلی از افکار این افراد مخالف باشیم ولی اینکه صرف اینکه این افراد حرف دیگری می زنند؛ آنها را محدود کنیم، نگذاریم حرف بزنند، نگذاریم سخنرانی کنند، سخنرانی آنهارا برهم بزنیم، مرتکب اشتباه شده‌ایم. آقای شهید مطهری می گوید ما باید در دانشگاه الاهیات کرسی درس مارکسیت بگذاریم. یک فرد مارکسیست که حتی اعتقادی به خدا هم ندارد، بیاید در این دانشگاه دو واحد، چهار واحد درس بدهد و به دانشجویان نمره بدهد؛ ما هم بتوانیم در مقابل به او جواب بدهیم. جمهوری اسلامی یعنی این. ما قرار بود اینگونه رفتار کنیم.»

جزئیات بیشتر در مورد این کلاس ها را در لینک زیر بیابید:

https://www.eventbrite.com/

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

حواشی مربوط به ماهواره‌ی روسی «خیام» همچنان ادامه دارد و در فضای مجازی، بسیاری از کاربران، دولت رئیسی را به خاطر این موضوع به سخره می‌گیرند. چرا که پرتاب ماهواره خیام با ماهواره‌بر سایوز از

ادامه »

سایه هم از این سرزمین کم شد و رفت؟ او نای و نوای عصر ما بود. او طنین غم و درد و رنج و

ادامه »

وقتی سیروس الوند در جشن خانه سینما سال ۱۳۸۹ سخن مرحوم علی حاتمی را بازگو کرد که: «اگر روزی فیلمی را دیدید

ادامه »