اسرائیل جمهوری اسلامی را تهدید کرد

زیتون– بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل٬ به جمهوری اسلامی هشدار داد که در صورت به مخاطره انداختن موجودیت کشورش به ایران حمله می‌کند.

نخست وزیر اسرائیل در پاسخ به سئوالی در مورد خط قرمز دولتش برای دست زدن به حمله نظامی علیه ایران، گفت: «بقای کشورمان خط قرمز ماست» و افزود که در صورتی که حکومت ایران از این خط قرمز عبور کند، اسرائیل آماده مقابله و حمله به اهدافی در داخل خاک ایران است.

او که در نشستی با خبرنگاران سخن می‌گفت٬ با اشاره به موضعگیری برخی مقامات جمهوری اسلامی ایران علیه کشورش گفت: «ما هرآنچه را که برای حفاظت از کشور اسرائیل در برابر رژیم ایران لازم باشد انجام خواهیم داد، رژیمی که آشکارا خواستار نابودی کشور یهود است.»

بی‌بی‌سی فارسی خبر داد که نتانیاهو در مورد نوع واکنش به تهدید موجودیت اسرائیل گفت: «من هیچ گزینه‌ای را که برای دفاع از خودمان لازم باشد مردود نمی‌دانم.»

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از سخنانش به علل نزدیکی رابطه اسرائیل و اعراب پرداخت و گفت که در سال‌های اخیر، «رفتار تهاجمی ایران در منطقه در مقایسه با مبارزه اسرائیل علیه افراطگرایان اسلامی ستیزه‌جو در کنار برخورداری این کشور از فناوری پیشرفته» باعث شده است تا کشورهای عرب که زمانی اسرائیل را دشمن خود می‌پنداشتند به اسرائیل نزدیک شوند.

 

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. ۴۰ سال است شعار محو اسرائیل را از روی نقشه جهان میدهیم و اسرائیل تازه از خواب بیدار شده است ، اگر بهانه نباشد ؟!
    چرا هیچ کس ما را جدی نمیگیرد ؟!!

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

در توئیتر روبات‌ها تقریبا از عهده‌ی تمام کارهای یک انسان بر می‌آیند. آن‌ها به صورت خودکار مکالمات عمومی تولید می‌کنند و به پیام‌ها جواب می‌دهند. روبات‌ها در مباحث سیاسی از مواضع سیاستمداران حمایت و هم‌زمان صدای مخالفان را سرکوب می‌کنند تا افکار عمومی را تحت تأثیر قرار دهند. از این رو می‌توان با هدف «ایجاد اجماع» و یا ایجاد «توهم حمایت عمومی» از یک ایده یا یک سیاست یا سیاست‌مدار از آن‌ها بهره گرفت…

ادامه »

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »