انتقاد لاریجانی به اظهارات ظریف درباره پولشویی:

مردم شما را نگذاشتند که نظر بدهید، گذاشته‌اند که مسائل را حل کنید

زیتون– علی لاریجانی٬ رییس مجلس٬ از اظهارات محمدجواد ظریف در خصوص «پولشویی گسترده» در کشور انتقاد کرد.

اظهارات ظریف درباره پولشویی گسترده در ایران انتقادهای بسیاری را در میان محافظه‌کاران برانگیخت تا جایی که صادق لاریجانی، رییس قوه قضائیه سخنان وزیر امور خارجه را به «خنجری در قلب نظام» تشبیه کرده و گفته که در صورت وجود این پدیده، چرا این موضوع به این نهاد ارجاع داده نشده است.

رییس مجلس امروز به سوال ایلنا مبنی بر اینکه پیش از این رحمانی‌فضلی از پول‌های کثیف در انتخابات صحبت کرده بود الان هم ظریف این مساله را مطرح کرده است که آیا وجود این پول‌ها در کشور و پولشویی را تایید می‌کنید، چنین پاسخ داد: «دو مساله وجود دارد اول اینکه ما در کشور پولشویی داریم یا به قول آقای رحمانی فضلی پول کثیف داریم؟ بله هست.»

او در ادامه تاکید کرد: «باید دید مردم انتظار دارند که مسئولان در این رابطه اعلام‌نظر کنند یا آن را حل کنند؟ فکر می‌کنم باید به قسمت دوم  بیشتر فکر کنیم. اگر پولشویی هست مسئولان بروند این مشکل را حل کنند.»

رییس مجلس ادامه داد: «گاهی می‌بینیم که مسئولان در رسانه‌ها می‌گویند فلان چیز قاچاق وجود دارد دست برخی هست به گونه‌ای گرد هم می‌گویند که معلوم نیست به کجا می‌خورد. این چه خاصیتی در اطلاع‌رسانی دارد؟ مردم شما را نگذاشتند که نظر بدهید، گذاشته‌اند که مسائل را حل کنید.»

علی لاریجانی در ادامه گفت: «اگر در  زمینه قاچاق و دست‌های آلوده در این میان اشکالی می‌بینید و اینکه پولشویی یا پول کثیف هست باید آن را حل کنید یا آن فرد را اعدام کنید؟ ما در کشور عملیات روانی از بیرون داریم که بیشتر می‌شود و دروغ هم می‌گویند و عده‌ای هم در داخل به جای اینکه مشکل را حل کنند روی آن گذاشته و دوباره آن را می‌گویند. همه دوستان اگر در سه قوه هستند باید این مساله را حل کنند. نکته بعد اینکه شما که کار رسانه بلد هستید باید به سیاستمداران یاد دهید که این مسائل را حل کنند.»

هفته گذشته  حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از تدوین درخواست استیضاح وزیر امور خارجه خبر داد و یادآور شد که این درخواست «به دلیل ارائه نکردن مدارک» در مورد پولشویی تدوین شده است.

قوه قضاییه نیز در واکنش، از ظریف خواسته بود که مستندات خود در مورد پولشویی را ارائه دهد و او در ۱۲ صفحه درباره پولشویی به قوه قضاییه پاسخ گفت. اما محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور اعلام کرد نامه ۱۲ صفحه‌ای ظریف فاقد مستندات است.

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

یک پاسخ

  1. سلام از عجایب روزگار طلبکاری پیایان ناپذیر خانواده هاشمی آملی با انواع لاریجانی از مردم ونهاد های منتخب مردم است این خانواده بدون این که قبل از انقلاب یک سیلی ساده خورده باشند ویا علیه ظلم سخنی به گویند بعد از انقلاب به مرور همه چیز وفعلاا دوقوه را در اختیار دارند همین آقا فیزی خوان وفلسفه دان سا ل سیما گستر بود در زمانی که ریاست رسانه ملی را داشت بدترین ظلم در حق شریف ترین چهره های ایران با پخش برنامه هویت وچرا غ اعمال نمود وحالا در خیال رسیدن به صندلی پاستور با چراغ خاموش در حال لاین عوض کردن است حالا قضایای پیچیده ی اخوان لاریجانی وحامیان آشکار وپنهان شان بر ملا می شود بیم ان دارم هرگز

    ان

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

انتقاد لاریجانی به اظهارات ظریف درباره پولشویی:

بازار دید و بازدیدهای دیپلماتیک در منطقه گرم است و ظاهرا روند نوینی از روابط و همکاری‌های منطقه‌ای شکل گرفته است. فرصت‌های جدید و تهدیدهای نوین، هم بازارها را به حرکت درآورده و هم موجب

ادامه »

در میان فعالین سیاسی بحثی جدی در جریان است که سرنگونی نظام جمهوری اسلامی و گذار یک‌باره از حکومت چه پیامدهایی خواهد داشت. بررسی شرایط ایران نشان می‌دهد که به احتمال زیاد پیامد سرنگونی حکومت «خلاء سیاسی» خواهد بود. در توضیح ویژگی‌های این پدیده می‌توان گفت…

ادامه »

رضا شاه در عمل یک رئیس جمهور مادام العمر در سرمشق اقتدارگرایانه بود. او هیچ ویژگی متعارف یک پادشاه را نداشت.تمام وقت خود را صرف اداره کشور می‌کرد. تفریح و فراغت پادشاه و سپردن امور اجرایی کشور به دیوان برای رضا شاه چندان معنا نداشت. در دوران حکمرانی او

ادامه »