شرط باهنر برای بازگشت محمد خاتمی به عرصه سیاسی

زیتون–  محمدرضا باهنر٬ دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری٬ روز گذشته «شرط» بازگشت محمد خاتمی به عرصه سیاسی را اعلام کرد.

به گفته باهنر رییس جمهوری سالهای اصلاحات باید «با یک موضع‌گیری رسمی» این امر را به اثبات برساند که «اپوزسیون نظام نیست» و سپس به عنوان یک فعال سیاسی وارد عرصه شود.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در مصاحبه‌ای که دیروز با سایت دیده‌بان ایران داشته، گفته است که بر خلاف بسیاری از اصولگرایان اعتقاد ندارد که رییس دولت اصلاحات از سران فتنه است.

او از محمد خاتمی درخواست کرده با یک موضع‌گیری رسمی اثبات کند که اپوزیسیون نظام نیست: «ممکن است گفته شود که آقای خاتمی اپوزیسیون نظام نیست؛ بسیار خوب؛ ایشان با یک موضع‌گیری رسمی این امر را به اثبات برساند و سپس به عنوان یک فعال سیاسی وارد عرصه شود و قطعا حضورش برکاتی را خواهد داشت.»

باهنر در این مصاحبه البته به تمجید و تکریم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و ناطق نوری هم پرداخته. او درباره هاشمی گفته است: «در شرایط فعلی ما کسی را نداریم که همچون آقای هاشمی بر کرسی چنین مجمعی تکیه زند و روسای قوا از او تبعیت داشته و تمکین کنند.»

باهنر در عین حال با بیان این که «شخصیتی که ۵٩ سال سابقه رفاقت و همکاری با مقام معظم رهبری داشته و شخصیتی که در عالی‌ترین مناصب و کلیدی‌ترین پست‌های نظام خدمت کرده بود، جایگزینی ندارد»، تاکید می‌کند که «آقای ناطق حتما یک سری از مشخصات آقای هاشمی را داراست که البته باید تکمیل شود.» همین است که در ادامه این مصاحبه گفته است: «آقای ناطق قطعا یک سری از ویژگی‌ها و مشخصات آقای هاشمی را دارا هستند اما قطعا کپی آقای هاشمی نیست و با وجود بهره‌مندی از تجارب فراوان اما سابقه و تجارب ارزشمند آقای هاشمی نظیر اداره جنگ و ریاست قوه مجریه را در کارنامه خود ندارد.»

تلگرام
توییتر
فیس بوک
واتزاپ

3 پاسخ

  1. دیگه لازم نیست شما این شرط رو مطرح کنید” ایشان از دیماه گذشته که رسما اعلام شد که اصلاحطلبان در خط اصولگرایان هستند از نقش کمرنگ اپوزیسیون خارج شد ” اپوزیسیون هر نظامی با طرح خط و روشهای مختص به خود برای اداره امور مملکتی در مقابل نیروهای حاکم قرار میگیرند البته طبق موازین قانونی ان کشور که شما اینرا هم برنمیتابید شاید بخاطر اینکه غربیست ! عیب بزرگ شما اصولگرایان این است که حقیقتا به مردم اعتقادی ندارید و حقی هم اگر برایشان قائل باشید بایستی در سایه الطاف ولی فقیه و قیم مابانه باشد و برای سیاه بازی که چهره ای مقبول در مقابل مردم داشته باشید نقش بازی میکنید” دروغ میگوئید ” مباهته میکنید ! همین خواسته شما چقدر به دمکراسی نزدیک است؟ ایا در دمکراسی این حق به کسی داده شده که از اپوزیسیون بخواهد که اپوزیسیون نباشد ؟ ما که خودمان خوب میدانیم که اپوزیسیون به ان معنا اصلا در ایران وجود ندارد که شما خواهان از بین رفتنش هستید” شما خواستار این هستید که همین اعتراضات بی خاصیت مردم هم نباشد تا شما با فراغ بال بتوانید هر کاری که دلتان خواست و هر چه که میخواهید به سر مردم بیاورید ! کسانی از قبیل اقای نبوی امروز داشتم میخواندم که شما را جزو میانه روهای اصولگرایان دانسته و خواستار ائتلاف باشما و لاریجانی و مطهری ست که مثلا میانه رو هستیدو برای انتخابات اینده لولو خورخوره پایداری یه وقت خدا نکرده در راس قرار نگیرد که روزگار مردم سیاه نشود ! و من خواستار امدن پایداریها و از انها بدتر هستم تا تکلیف ما زودتر یکسره شود” اعتراضات شروع شده و پرده شرم و حیا دارد جر میخورد اما شما خوشبینانه خیال میکنید رگه رد میشه ” در بین اصولگرا میانه رو وجود ندارد و همه اشان در موقع لزوم شمشیر را از رو خواهند بست فرقی که بین انان وجود دارد در درجه تزویرشان است که یکی مثل شما میشود که صدتا حرف راست میزند بخاطر تنها یه دروغ که منظور نهائی شماست و کسانی هم هستند که از همان اول تعارف را کنار گذاشته اند مثل شریعتمداری ” عباسی” نقدی…. برو خدا روزیت رو جای دیگه حواله کنه.

  2. واقعاجای تعجب است این اصولگرای بی اصول که مقبولیت سیاسی اش در بین مردم بارها رد شده است،از چه جایگاهی برای بقیه خط ونشان می کشد و شرط و شروط تعیین می کند بهتر است به خلوتش برود و با منقلش باقی روزگار را سپری کند.

  3. وای مردم از خنده، یکی نیست به این اقا بگه به نمایندگی از چه کسی برای دیگران شرط وشروط تعیین میکنید.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

اندیشمند حوزه علوم دینی، خانم صدیقه وسمقی، در یادداشت خود تحت عنوان “نه به ابتذال سرکوب‌گری” منتشر شده در سایت زیتون در ۴ خرداد ۱۴۰۲ می‌نویسد: “سال‌هاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی،

ادامه »

سالهاست که کشور ما در رأس بحران‌های فزاینده‌ی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی، از یک ابربحران رنج می‌برد، ابربحرانی که از دل بحران‌های فراوان

ادامه »

انسان ها را از منظر نسبت آنها با دردها و مسئولیت‌پذیری اجتماعی عموماً به چهار دسته می‌توان تقسیم کرد: ۱.

ادامه »